YELKENCİLERDEN OLUŞAN 135 KİŞİLİK TURİST KAFİLESİ TARSUS’A HAYRAN KALDIİstanbul’dan 45 tekne ile Mersin’e gelen ve Tarsus’u gezen Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği’nin (DADD) 135 kişiden oluşan gurubu kentin tarihi mekânlarına hayran kaldı.
Yerli ve yabancı turistlerden oluşan 135 kişilik ekip, iki gün süreyle konakladıkları Mersin’de merkez ve ilçelerde bulunan tarihi ve turistik mekânları gezdi. Tarsus Belediyesi Kültür ve sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri, Tarsus’a gelen ekibi karşılayarak, kenti gezdirdi. Ardından Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan ile Başkan Yardımcısı Av. Ünzile Kuru, düzenlenen yemekte denizcilerle bir araya geldi.
Tarsus’un 10 bin yıllık geçmişi ile adeta bir açık hava müzesi olduğunu belirten Başkan Bozdoğan; “Çukurova’ nın bereketli toprakları üzerinde olan kentimizin tanıtılması için belediye olarak elimizden geleni yapıyoruz. Tarsus hep ilklerin yaşandığı bir kenttir. Birçok medeniyete başkentlik yapmış bu şehrimizde sizleri görmekten mutlu olduk. Burada turizmin canlandırması konusunda bir takım çalışmalar başlattık. Tarihi değerlerimiz maalesef daha önce yeterli tanıtılmadı. Emin olun bu şehri tüm dünyaya duyurmanın amacındayız.” ifadelerini kullandı.
Etkinliklerinin aynı zamanda ülke turizmine önemli katkılar sunduğuna dikkat çeken Dernek Başkanı Zafer Türkmen; “Tarsus’a adeta hayran kaldık. Burada birçok arkadaşımızı ilk defa Tarsus’u gördüler. Gerçekten de gerek kültürü, gerekse tarihi yerleri olsun mükemmel bir yer. Bizi burada misafir ettiniz. Tarsus Belediyesi’ne ve Sayın Başkan Dr. Haluk Bozdoğan’a çok teşekkür ediyoruz.” dedi.
Konuşmalarının ardından Başkan Bozdoğan, misafirlere Şahmeran figürlü cüzdan hediye etti. Toplu fotoğraf çekiminden sonra, Bozdoğan ve beraberindekiler gelen misafirleri uğurladı.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar