BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI VAHAP SEÇER BİLGİ VERDİi


Büyükşehir Belediye Başkanı  Vahap Seçer bilgi verdi
MERSİN Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, görev süresinin ilk 6 aylık döneminin karnesini kamuoyu ile paylaştı. Başkan Seçer, tasarrufa her konuda önem verip, özen gösterdiklerini ifade ederek, harcamalar konusunda bir önceki Belediye yönetimine eleştirilerde bulundu.
 
Seçer, doğrudan temin alımlarında sadece Mart 2019’da 22 milyon TL harcama yapılmasına dikkati çekti, isim vermeden bir önceki dönem Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ı eleştirdi.
 
Kongre merkezinde düzenlenen ve basının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda konuşan Seçer, “Biz kul hakkı yemeyeceğiz. Buna azami önem veriyoruz. Türkiye’nin değişime ihtiyacı var. Her konuda değişime ihtiyacı var ama en önemli şey mantalite değişimidir. Biz bunu cesaretle yapacağız” dedi.
 
Başkan Seçer toplam personel sayısının 7167 olduğunu, göreve geldiklerinden bu yana 238 işçinin işten ayrıldığını ve projelerde çalışanlarda dahil 289 personel girişinin olduğunu belirtti.
 
Son 6 ayda mesai giderlerinde %28 azalma olduğunu belirten Başkan Seçer, göreve geldikleri günden bu yana toplam 2 milyar 80 milyon TL borç devraldıklarını, 588 milyon TL borç ödediklerini kaydetti.
 
Tasarrufa büyük önem verdiklerini bir kez daha vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, taşıt kiralama gelirlerinde %38, iş makinası kiralama giderlerinde %45, baskı ve cilt giderlerinde %54, temsil tören ve tanıtma giderlerinde %71, kırtasiye ve büro malzemesi giderlerinde %51 olmak üzere 52 milyon eden bu giderleri 25 milyon TL’ye düşürdüklerini belirtti.
 
Doğrudan temin harcamalarına dikkati çeken Başkan Seçer, kendileri göreve gelmeden 2019 Ocak-Şubat-Mart döneminde 40 milyon 24 bin TL harcama yapılırken, kendisinin göreve geldiği 2019 yılı Nisan-Mayıs-Haziran-Temmuz-Ağustos ve Eylül aylarında doğrudan temin harcamalarının 19 milyon 709 bin TL’ye düştüğünü söyledi.


Yorum Gönderme

0 Yorumlar