CHP’DEN ZAMLARA TEPKİ


CHP İLÇE BAŞKANI ALİ İLK: “YAPTIKLARI ZAM’LARLA HALKIN
CEBİNİ YAKANLAR, HİÇBİR ŞEY OLMAMIŞ GİBİ DAVRANIYORLAR”

Cumhuriyet  Halk Partisi (CHP) Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk, son dönemde ardı ardına yapılan zamlarla halkın alım gücünün artık tükenme noktasına geldiğini söyledi.

Hükümet yetkililerinin, elektrikten doğalgaza, akaryakıttan temel ihtiyaç maddelerine kadar yapılan fahiş zamları görmezden geldiğini vurgulayan CHP İlçe Başkanı Ali İlk, “Yaptıkları zamlarla halkın cebini yakanlar, hiçbir şey olmamış gibi davranıyorlar” dedi.

“Ekonomimiz uçuşa geçti, şu kadar büyüdük, refah düzeyimiz arttı” söylemlerinin gerçek dışı
olduğuna vurgu yapan Başkan Ali İlk, “Göreve geldikleri 2002 yılından bu yana sürekli popülist
yaklaşım ve söylemlerde bulunan AKP iktidarı, geldiğimiz noktada ülkemize ve ülke insanımıza hiçbir şey veremez duruma düşmüştür.

Özelleştirme adı altında Cumhuriyet değerleri olan şeker fabrikalarından, limanlara; PETKİM’den
TÜPRAŞ’a kadar yüzlerce kamu yatırımını peşkeş çekerek, üretimden uzaklaşan bir anlayışı ön planda tutan iktidar, zam’larla ek vergilerle bugün ülke ekonomisini yönetmeye çalışıyor. Borcu borçla kapatan bir zihniyetin, artık bir adım ileri gitmesi imkansızdır” dedi.

Başkan Ali İlk, “Emeklimiz, esnafımız, işçimiz ve özelikle çiftçimiz geldiğimiz noktada çıkmaza girmiştir. Cumhuriyetin ilk yıllarında tüm olumsuzluklara rağmen üretimden kaçmayan Türk insanı, o dönemlerde içinde barındırdığı umutları, bu dönem maalesef içinde taşıyamaz hale düşmüştür.
Halkın içinde bulunduğu bu durumu görmezden gelen AKP zihniyeti, elektriğe son bir yılda %70 zam yaparak bütçe açığını kapatmaya çalışmakta, halkın ezilmesini film izler gibi izlemektedir!

Açık ve net bir şekilde ifade ediyorum ki AKP’nin bu ülkeye veya bu ülke insanına verebileceği hiçbir şey kalmamıştır. İktidar tükenmişlik sendromu içerisindedir.

Umut ise bu ülkenin kurucu gücü olan Cumhuriyet Halk Partisi’ndedir. 31 Mart seçimlerinde halkın
teveccühü ile başta İstanbul, Ankara, İzmir, Mersin ve Adana olmak üzere birçok büyük şehir ve il
belediyesini kazanan Cumhuriyet Halk Partisi, yapılacak ilk genel seçimlerde iktidara gelecek ve

yerelde sergilediği savurganlıktan uzak, halkçı yönetim anlayışını ülke yönetiminde de gösterecektir” diye konuştu.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar