TARSUS BELEDİYESİ ANLAMLI BİR ETKİNLİĞE İMZA ATTITarsus Belediyesi 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nde anlamlı bir etkinliğe imza attı. Kırsal Mahallerde yaşayan ve bugüne kadar denizi hiç görmeyen bazı yaşlılarında içinde bulunduğu 70 kişi Kazanlı Sahili’ne götürüldü.

Tarsus Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nde yaşlıların yıllarca unutamayacağı bir etkinliğe imza attı.  Ekipler, ilçe genelinde bugüne kadar hiç deniz görmemiş yaşlı vatandaşları tek tek belirledi. Kazanlı sahilinde bir restoranda düzenlenen yemekte Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan ve Başkan Yardımcısı Av. Ünzile Kuru, 70 yaşlı ile bir araya geldi.
Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, ilçede bulunan yaşlıların sosyal ve sağlık iyileştirilmesinde ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirtti. Bozdoğan; “ Yaşlılarımızın gerçekten sorunları çok fazla. Teknoloji ilerledik sıra insanların ömrü uzuyor, uzadıkça da yaşlılık hastalıkları; Demans gibi veya Alzheimer gibi sıkça ortaya çıkan rahatsızlıklar. Bir kent düşünün 360 bin nüfusa sahip kent ve bu kentte yaklaşık 4 bine yakın Alzheimer hastası var. Elbette ki Alzheimer hastalığı korunabilecek bir hastalıktır ve bununla ilgili de etkinlikleri düzenlerken, bunlar sosyal alanda da olacak, onların sağlık alanında da olacak. Yerel yönetimin de yapması gereken en önemli işlevlerden birisi de budur” dedi.
Denizle tanışan yaşlılar bu etkinliğe imza atan Tarsus Belediyesi ile Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’a teşekkürlerini iletti.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar