BİSİKLETÇİLER, DOĞA PARKINA HAYRAN KALDILARBİSİKLETÇİLER, DOĞA PARKINA HAYRAN KALDILAR 
Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan veadı geçtiğimiz günlerde Tarsus Doğa Parkı
olarak değiştirilen hayvanat bahçesini yüzlerce bisikletli ziyaret etti.

Tarsus Kent Konseyi Bisiklet Topluluğu tarafından organize edilen ve ilk kez düzenlenen “Tarsus Bisiklet Festivali” kapsamında farklı il’lerden 200’ün üzerinde bisiklet tutkununun katıldığı etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. İki gün süren etkinlik kapsamında Büyükşehir Belediyesi Tarsus Doğa Parkı’nı da gezen bisikletliler buraya hayran kadılar.

Bu yıl ilk kez düzenlenen Tarsus Bisiklet Festivali kapsamında farklı il’lerden Tarsus’a gelen bisiklet gruplarına üye yüzlerce bisikletli, kentin tarihi ve doğal yerlerini gezdi. Bisikletçiler, Berdan Barajı mesire alanı içerisinde yer alan ve bölgede tek olma özelliğini taşıyan hayvanat bahçesini de ziyaret ettiler.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan ve geçtiğimiz günlere adı Tarsus Doğa Parkı olarak değiştirilen hayvanat bahçesini gezen bisikletçiler, buraya hayran kaldılar.

Tarsus Kent Konseyi Bisiklet Topluluğu tarafından düzenlenen etkinliğe Adana, Mersin, Kadirli, Hatay, Niğde ve Kayseri’den toplam 14 ayrı bisiklet grubu katılım gösterdi.

İki gün süren etkinlik kapsamında 200’ün üzerinde ve her yaş grubundan bisikletçi belirlenen güzergahları izleyerek kentin tarihi, doğal ve turistik noktalarını gezdiler.

Kentlerde bisikletli ulaşımı yaygınlaştırmak, bisiklet sporunu sevdirmek ve farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştirilen etkinlik kapsamında Tarsus Doğa Parkı’nı da ziyaret eden bisikletliler, burada bulunan onlarca tür hayvanı yakından görme şansı buldular.

Bisikletliler, kendilerini ağırlayan ve yakından ilgilenen Mersin Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teşekkürlerini ilettiler.


Yorum Gönderme

0 Yorumlar