CHP’Lİ BAŞARIR: “ İKTİDARIN SORUNLARI İLE HALKIN SORUNLARI ÖRTÜŞMÜYOR!”CHP Mersin Milletvekili  Ali Mahir  Başarır, yapımı yılan hikayesine dönen ve  3 aydır  maaş alamayan havalinmanında  çalışan  işçilerin  durumu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada  iktidarın  sorunları ile  halkın sorunlarının  örtüşmediğini söyledi.
CHP’li Başarır yapyığı açıklamada  ‘’Yapımı adeta yılan hikayesine dönen Çukurova Bölgesel Havalimanı’ndaki işçilerimiz, 3 aydır maaş alamadıkları ve dolayısıyla evlerine ekmek götüremedikleri için haklı olarak eylem yapmaktadırlar.
İşçilerin paralarının ödenmediği bir havalimanı zaten bitmez. Hükümet yetkilileri, her seferinde çıkıp sırf seçim yatırımı amacıyla gelişi güzel havalimanının açılış tarihlerini vereceklerine, bölgeye gidip orada yaşanan sıkıntılara baksınlar.  3 aydır işçilerimiz evlerine eli boş gidiyor. Yazık değil mi? Bugün bir işçimiz 50 metre yüksekliğindeki vincin tepesine çıkıp intihar etmek istedi. Tek dertleri evlerine ekmek götürmek.
Ne yazık ki iktidarın gündemindeki sorunlar ile halkımızın sorunları örtüşmüyor. İktidarın gündeminde işçi yok, çiftçi yok, esnaf, memur, emekli yok. Suni gündem yaratmakla meşgul olan ülke yöneticilerinin gerçek gündemle, halkın gündemiyle ne zaman ilgileneceklerini merak ediyorum doğrusu’’ dedi.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar