SEÇER’DEN METRO GÜZERGAH DEĞİŞİKLİĞİMersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, kadın muhtarlar ve meclis üyeleriyle buluşmasında, Metro projesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Önceki dönemlerde hazırlanan Metro projelerinin güzergahında Şehir Hastanesi, yeni otogar ve üniversite yer almıyordu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, metronun hem güzergahını değiştirecek, hem de maliyeti düşürecek bir proje hazırlayacaklarını belirterek, Metro hattının Şehir Hastanesi, yeni otogar ve üniversiteye uzanacağını vurguladı. Başkan Seçer, “Metro kesin olacak. Şehir Hastanesi ve otogar hattına yüzeyden metro, Fuar Alanı kavşağından Üniversiteye tramvay olacak. Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinden Mezitli-Gar hattı değil. Akdeniz’e de girelim dedik. Akdeniz de Metro’dan faydalanacak. Eski otogardan başlayıp Siteler’den geçecek, Şehir Hastanesi’ne, oradan yeni otogara inecek” dedi.
Kadın istihdamını artırmak için çalıştıklarını ifade eden Başkan Seçer, her kadın muhtarın mahallerinde ihtiyaç sahibi olan 2’şer kadını bildirmeleri halinde hemen işe alacaklarının sözünü verdi. 805 mahallede sadece 21 kadın muhtar bulunduğunu, bu sayının mutlaka artması gerektiğini ifade eden Başkan Seçer, “Gelecek senelerde bu sayı biraz daha artabilir. Biraz çalışmamız, kadın muhtar sayısını artırmamız lazım. Belediye Meclisi’nde de durum farklı değil. 6 kadın Belediye Meclisi üyemiz var. Benimle beraber 78 Belediye Meclisi üyesi var. Yüzde 8 gibi çok düşük bir oran. Bu sayının artması lazım” diye konuştu.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kadın Aile ve Çocuk Daire Başkanlığı’nın düzenlediği ve il genelindeki kadın muhtarların davetli olduğu etkinlikte Mersin için büyük önem taşıyan Metro projesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Metronun hem güzergahını değiştirecek, hem de maliyetini düşürecek bir proje hazırlayacaklarını ifade eden Başkan Seçer, Metro hattının Şehir Hastanesi, yeni otogar ve üniversiteye uzanacağını söyledi. Kadın istihdamını artırmak için çalıştıklarını ifade eden Başkan Seçer, kadın muhtarlardan mahallerinde ihtiyaç sahibi olan 2’şer kadını bildirmeleri halinde hemen işe alacaklarının sözünü verdi.
19 kadın muhtar ve meclis üyeleri katıldı

Kadın Aile ve Çocuk Daire Başkanlığı’nın düzenlediği etkinlikte 19 kadın muhtar ve kadın belediye meclis üyesi yer alırken, 2 muhtar mazeretleri nedeniyle katılamadı. Başkan Seçer, en son muhtarlar toplantısında, kadın muhtarlara özel bir toplantı yapma kararı aldıklarını ve sözlerini yerine getirdiklerini ifade ederek, “805 mahalle, 21 kadın muhtar. Oran çok düşük. Yüzde 3 bile değil. Gelecek senelerde bu sayı biraz daha artabilir. Biraz çalışmamız lazım. Kadın muhtar sayısını artırmamız lazım. Belediye Meclisi’nde de durum farklı değil. 6 kadın Belediye Meclisi üyemiz var. Benimle beraber 78 Belediye Meclisi üyesi var. Yüzde 8 gibi çok düşük bir oran. Bu sayının artması lazım” dedi.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar