BAKİ ŞİMŞEK “ MERSİN’DE Kİ TURİZM PROJELERİNİN HAYATA GEÇİRİLMESİNİ BEKLİYORUZ”
Mersin Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) milletvekili Baki Şimşek TBMM Genel kurulunda görüşülen 2020 yılı bütçe görüşmeleri sırasında söz aldı. Şimşek ; Mersin’in turizm projelerinin hayata geçirilmemesi ve yeterli ödenek ayrılmamasından dolayı yaşanan aksaklıkları dile getirdi.
Milletvekili Şimşek konuşmasının devamında ; “ Üç(3) dönemdir Mersin Milletvekili ve Turizm Komisyonu üyesi olarak görev yapmaktayım. Her yıl Mersin’in turizmle ilgili problemlerini defalarca aktarmamıza rağmen Mersin’deki turizm projelerinin hiçbiri hayata geçirilemedi. Bu dönem başta Gülek Karboğazı Kayak Merkezi olmak üzere Tarsus Kazanlı Turizm Bölgesi de yıllardır konuşuluyor ama istenilen bir sonuca varılamadı. Bu projeler , hem 2 milyon nüfuslu Adana’ya hem de 2 milyon nüfuslu Mersin’e hitap edecek olan, tam Mersin ilinin sınırlarında yer alan projelerdir. Bu projelerin hayata geçirilmesi için ivedi olarak bir ödenek ayırmanızı talep ediyoruz.
Mersin’de 8 tane turizm alanı ilan edilen yer var, Mersin Tarsus, Tarsus Gülek-Karboğazı, Silifke Kargıcık, Silifke Narlıkuyu-Akyar , Silifke Taşucu-Boğsak , Gülnar Ortaburun, Anamur Melleç ve Silifke Ovacık gibi turizm bölgelerinin en az 1 tanesinde örnek bir proje yapılmasını istiyoruz.
Mersin, Antalya ve Ege’deki diğer illerimizin turizm konusunda gerisinde kaldı, 350 kilometrelik sahil şeridi olan bu kentin Kleopatra’sı, Kız kalesi, Danyal Aleyhisselam’ı, Ashab-ı Kehf’i ve birçok tarihi, kültürel değeri içinde barındıran bir şehir olması münasebetiyle, Mersin’in turizm de hakkettiği değeri görmesini istiyoruz.” İfadelerini kullandı.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar