EMEKLİLERDEN, TARSUS CHP’YE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ


Tarsus’un en büyük sivil toplum kuruluşlarından olan Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Şube Başkanı ve Genel Merkez Mali Sekreteri Ömer Kurnaz ve çalışma arkadaşları, CHP ilçe Başkanı Av. Ozan Varal’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.
İlçe binasında gerçekleşen ve kalabalık partili grup tarafından karşılanan ziyarette konuşan Başkan Ömer Kurnaz, Ozan Varal başkanlığında oluşan CHP Tarsus ilçe yönetim kuruluna görevlerinde başarılar dileyerek, “Sayın Ozan Varal ve çalışma arkadaşlarına görevlerinde başarılar diliyoruz. Sayın Varal’ı tanıyorum. O da benim gibi Tarsus sevdalısı bir insan. Sizlerin başarılı olması, Tarsus’a güzel hizmetlerin gelmesi anlamına gelmektedir. Derneğimiz Tarsus’ta emeklilerimizin sorunlarına çare bulmaya çalışırken, bende Ankara’da uzun yıllardan bu yana naçizane hem Türkiye geneline, hem de Tarsus insanımıza hizmet etmeye gayret gösteriyorum” dedi. Başkan Kurnaz, Tarsus’a yapmayı hedefledikleri sosyal tesis ile ilgili ayrıntılı bilgiler verdi.
Ömer Kurnaz ve çalışma arkadaşlarının ziyaretlerinden dolayı oldukça mutlu olduklarını ifade eden CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal’da, genel değerlendirme yaparak, “CHP şu anda yerelde iktidar, ancak bizim amacımız genelde de iktidar olmak. Başta emekliler olmak üzere, kadınların, emekçilerin, kısacası tüm ezilenlerin sesi olmaktır. Türkiye’de insanların özlem duyduğu huzur, barışı ve kardeşliği tesis etmek istiyoruz. Halkımızın içinde bulunduğu sıkıntıları sona erdirerek, geleceğe umutla bakmasını sağlamayı hedefliyoruz. Bunu yapacak tek kurumunda Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu net bir şekilde söylemek istiyorum” diye konuştu.
Cumhuriyet Halk Partisi olarak halkı kucaklayıcı saha çalışmaları yaptıklarını da kaydeden Başkan Av. Ozan Varal, “İnsanlarımız ne parti içerisinde, ne de parti dışında kavga etmek istemiyorlar. Çünkü kavganın hiç kimseye bir faydası yoktur… Diğer siyasi partilere oy verenlerinde bizim insanlarımız olduğunu biliyor, bu doğrultuda her kesimle, herkesle diyalog kuruyoruz. Ortak paydamız Türkiye, ortak paydamız Tarsus ve Mersin olduktan sonra, yaşanan sorunların ortadan kalkacağına gönülden inanıyoruz. 
Seçimlerde yüzde 50 oy alarak Tarsus Belediyesi’ni kazanan sayın Haluk Bozdoğan ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni kazanan sayın Vahap Seçer, gece-gündüz çalışıyorlar. Sorunlar çok fazla; önce sorunların kaynağına iniyor, halka dokunuyoruz. Çözümleri de tek tek uygulamaya koyuyoruz. Amacımız, bizlere oy vermeyen insanlarında kalbini kazanmak. Burada şunun altını çiziyorum ki; oyunu kazanmak değil, onların kalplerini kazanmak istiyoruz. Çünkü, O insanlarımızın da kalbini ve gönlünü kazanırsak, CHP olarak umut olmaya devam edeceğimize inanıyoruz. Böylece ilk seçimlerde halkın çoğunluğunun desteğini alarak iktidar olacağımıza inanıyoruz” diye konuştu. 
Delege seçimi sürecini sağlıklı bir şekilde sürdürdüklerini ifade eden Başkan Varal, “Bu sürecin ardından ilçe kongremizi de en sağlıklı şekilde tamamlayacağız. Kırsalda partililerimizin yoğun ilgisiyle gerçekleşen delege seçimlerimiz şölen havasında, tatlı bir rekabet içinde geçmekte. Tarsus’ta girilmedik köy, mahalle veya sokak bırakmayacağız. Toplumun tüm kesimleriyle diyalog halinde olacağız, muhtarlar mesai arkadaşımız olacak. STK’larla sürekli istişare halinde olacağız. Halkın olduğu her yerde biz olacağız. Bugün sizlerin ziyareti bizleri onurlandırdı, güç verdi. Cumhuriyet Halk Partisi olarak emeklilerimizi gerçekten önemsiyoruz. Bugün emeklilerimize bayramlarda bin TL ikramiye verilmesinin sebebi, Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylemleriyle ve vaatleriyle gerçekleşmiştir. CHP iktidarında emeklilerimiz daha da rahatlayacaktır. Ziyaretlerinden dolayı başta TÜED Genel Merkez Mali Sekreteri ve Tarsus Şube Başkanı sayın Ömer Kurnaz olmak üzere, tüm dernek yöneticilerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar