ENGELLİLER YÜRÜDÜ


KAYMAKAM OTCU “ÖNEMLİ OLAN
 KAFALARDAKİ ENGELLERİN KALKMASIDIR” DEDİ.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Tarsus’ta da kutlandı.
Tarsus’ta Engelliler Haftası  etkinlikleri kapsamında
 saat 13.30’da Tarsus Kültür Parkı karşısı
Halk Eğitim Merkezi önünde toplanan protokol
mensupları ve engelliler buradan belediye bandosu
 eşliğinde  Yarenlik anından geçerek Cumhuriyet
alanına kadar yürüyüş yaptılar.
Cumhuriyet alanında yapılan törene ise  Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu,  Garnizon Komutanı Binbaşı Şükrü Uzundağ, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, Tarsus  belediye başkan yardımcıları  Muttalip Bobuşoğlu, Ak Parti Tarsus ilçe başkanı Nevzat Çetin, MHP ilçe başkanı Ertuğrul Bodur, Sosyal Hizmetler Müdürü Hüseyin Çelik, Tarsus Kent Konseyi Başkanı Dr. Ali Cerrahoğlu,  Sivil Toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, Engelli derneklerinden TSD başkanı Ali Çelik, Görme Engelliler Derneği Başkanı Fikri Topuz, Talasemi Derneği Başkanı Emine Türkel, Özel rehabilitasyon Merkezlerinin başkan yönetim ve üyeleri, öğrenciler ve halk katıldı.
Cumhuriyet alanında önce Atatürk Anıtına çelenk kondu. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının  ardından  konuşmalar ve bir şiir okundu.  Türkiye Engelliler Federasyonu yönetim kurulu üyesi  ve Mersin Kent Konseyi Engelliler Komisyonu  başkanı Dursun Aslan güzel ve anlamlı bir konuşma yaptı.  Fatih Düzenli’nin duygusal şiirinin ardından Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu bir konuşma yaptı. Otcu “Engelliler engelli olmayı kendileri istemedi. Ama bir engeli bulunanın ömür boşu sıkıntı çekmemesi için bizler onların haklarına yasalarla elde ettikleri haklara kavuşmaları için destek olalım.  Bizlerde birer engelliymiş gibi empati yapalım Önemli olan kafalardaki engellerin kalkmasıdır” dedi.
 Daha sonra Engelliler için Tarsus Belediyesi Nikah Salonunda bir tiyatro etkinliği düzenlendi. Engellilerin yaşamlarında çektikleri sıkıntılara ve haklarına değinildi.Yorum Gönderme

0 Yorumlar