TARSUS CHP’DE DELEGE SEÇİMLERİ DEVAM EDİYOR
CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Tarsus İlçe örgütünde delege seçimleri heyecanı yaşanmaya devam ediyor. Av. Ozan Varal başkanlığında yeni yönetim kurulunun oldukça aktif şekilde göreve başlamalarıyla yenilenen delege seçimlerinde kırsal mahallelerdeki delege seçimleri Yenice haricinde tamamlandı. 17-18-19 Aralık tarihinde merkez mahallelerde delege seçimleri yapılacak ve süreç 21 Aralık’ta tamamlanacak.

CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, delege seçimlerinin demokrasi şöleni içerisinde geçtiğini söyleyerek, “Tüm partililerin söz hakkı olduğu ve herkesin fikrine danışıldığı bir ortamda gerçekleşen seçimlerde üyelerimiz arasında gönül köprüsü oluşturuyoruz. Bütün mahallelere gidiyoruz, üyelerimizden, muhtarlarımızdan ve orada yaşayan yurttaşlarımızdan aldığımız algı, talepler, sevgi, diyalog bizi daha da güçlendiriyor. Kimsenin kimseyi kırmadığı, örgüt nezdinde herkesin sağduyusu ile önce delege seçimlerini tamamlayacağız ve akabinde ilçe kongremizi gerçekleştireceğiz” dedi.

CHP’nin delege seçimlerinden güçlenerek çıkacağını söyleyen Başkan Ozan Varal, “Birçok mahallemizde delege olmak için üyelerimiz arasında tatlı bir rekabet yaşanıyor. Bunlara en güzel örnek Yeşiltepe Mahallemizde yaşandı. Burada delege seçimlerimiz oldukça yoğun katılımla gerçekleşti, partililerimiz arasında büyük heyecan yaşandı. Bu bizler açısından gurur kaynağıdır. Demokrasi şölenimize omuz veren tüm partililerimize gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal ve parti ilçe yöneticilerinin yanı sıra Mersin Büyükşehir İmar A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Uyan, Büyükşehir Tarsus-Çamlıyayla Koordinasyon Başkanı Ali Boltaç ve Belediye Meclis üyelerinin yakından takip ettiği kırsal mahalle delege seçimleri kapsamında 15 Aralık Pazar günü, Tarsus’a bağlı Kaleburcu, Takbaş, Sucular, İbrişim, Karadirlik, Ulaş, Çakırlı, Çavdarlı, Meşelik, Beylice, Topaklı, Yalamık, Yanıkkışla, Koçmarlı, Çavuşlu, Çokak, Kuzoluk, Emirler, Kuşçular, Eminlik, Keşli, Çukurbağ, Sanlıca, Gömmece, Atalar, Köselerli, Bahşiş, Kulak, Yeşiltepe, Aliefendioğlu, Mantaş, Yeniçay, Aliağa, Hasanağa, Mahmutağa, Yunusoğlu, Konaklar, Esenler, Tekeliören, Kamberhöyüğü, Baltalı, Kargılı, Karsavran, Verimli, Çiçekli, Simithacılı, Karaçerçili, Kefeli, Çöplü, Akarsu, Çayboyu, Baharlı, Kelahmet, Ağzıdelik, Çatalca, Yaramış, Alifakı, Ballıca, Heleke, Kocaköy, Yüksek, Hacıbozan, Reşadiye ve Çağbaşı mahallelerinde delege seçimleri tamamlandı.

CHP’nin seçim takvimine göre 17-18-19 Aralık tarihlerinde Tarsus kent merkezinde 3 mahalle hariç, delege seçimlerinin gerçekleştirileceğini belirten Başkan Ozan Varal, 21 Aralık günü Tarsus merkez Barbaros, Kızılmurat ve Şehit Kerim mahalleleri ile Yenice’de yapılacak seçimler sonucunda 400 delegenin belirleneceğini ve delege seçim sürecinin tamamlanacağını sözlerine ekledi.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar