TARSUS MÜFTÜSÜNDEN GENÇLİK BULUŞMASI


TARSUS MÜFTÜSÜNDEN GENÇLİK BULUŞMASI
..
Günümüz dünyasında modernleşmenin biçimlendirdiği hayat şartlarının toplum içindeki etkiyi en çok gençlerde görüldüğünü fark eden Tarsus Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu ile kurum  bünyesindeki Gençlik Koordinatörlüğünce inanan bir gençlik tesisi gayesi ile gençlerin İslami ve ahlaki tekamülünde yaşamlarına Kur’an penceresinden, vahyi doğrultular ve Peygamberi uygulamaları serpiştirmek amacıyla değerler eğitimi projelerine yönelik faaliyetlerine devam ediyor.
Bu itibarla Müftülük  bünyesinde yer alan Aile ve Dini Rehberlik Bürosunun  MEB yurtlarında “Kur’an ve Sünnet İzinde Gençlik” ve KYK yurtlarında “Modern Dünyada Gençlik” Projeleri kapsamında proje koordinatörlerince tespit edilen öğrencilerle yemekli buluşma programı tertip edildi.Tarsus Müftüsü Ali Can, Milli Eğitim Müdürü Mehmet METİN, Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürü Mustafa KARA ve Tarsus İlçe Gençlik Spor Müdürü Murat TARSUSLU ile Proje koordinatörleri ve öğrencilerin bir araya geldiği buluşmada gençlere seslenen Müftümüz Ali CAN; “Bu eğitim-Öğretim yılının ilk buluşmasında sizlerle yeniden birlikte olduğumuz için çok sevinçliyiz. Bizler Müslümanız ve inandığımız değerler hayatımıza yön veriyor. Biz bu proje ile gençlerimizin dinimizle, geleneğimizle bağlarını güçlendirmek istiyoruz. Bizler bu sayede çağın ihtiyaçlarına cevap veren ama aynı zamanda çağın olumsuz etkilerine karşı bilinçli olan, milleti ile dini ile inancıyla barışık, onu seven ve ona hizmet etmeyi bir şeref ve onur bilen bir gençlik arzu ediyoruz” dedi
Müftü Ali CAN; “Sizlerden isteğimiz; hangi alandaysanız o alanın en iyisi olmayı başarmanızdır. İçinde yaşadığımız topluma ve bizi biz yapan milletimize karşı sorumluluklarınızın idrakinde olduğunuzu unutmamanızdır. Bu nedenle güzel ahlakınızı muhafaza etmenizi ve tüm eylemlerinizde insani, vicdani ve İslami karekterinizi muhafaza etmenizdir” dedi.
Milli Eğitim Müdürü Mehmet METİN, “böyle projelerle gençliğin inanç değerlerine müspet manada katkı sağlamasına ve diri tutulmasına vesile olan Tarsus Müftümüz Ali CAN ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum” dedi.
Mehmet METİN; “Eğitim öğretimin sadece okulla sınırlı olmadığını hayatın her alanında devam ettiğini gördüğümüzden dinimizin yaşanması hususunda çaba sarf eden Müftülüğümüze ve temsilcilerine yeniden teşekkür ediyorum” dedi.
İlçe Gençlik Spor Müdürü Murat TARSUSLU ve Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürü Mustafa KARA’nın da düşüncelerinin ifade edildiği buluşmada, bu nevi projelerin önemine değinildi ve daha etkin sonuç alabilmenin yöntemleri dile getirildi.
Program sonunda proje kapsamında koordine edilen öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edildi.


Yorum Gönderme

0 Yorumlar