TARSUS SEV İLKOKULU 3. SINIF ÖĞRENCİSİ SATRANCIN EFSANESİYLE MAÇ YAPTITarsus SEV İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Şeref Karagöz, satrancın yaşayan efsaneleri arasında gösterilen ve 7 kez dünya şampiyonluğu kazanan Büyük Usta (Grand Master) Anatoly Karpov ile satranç maçı yaptı. Mersin Satranç Festivali’ne katılan Karpov ile karşılaşan 9 yaşındaki Karagöz, satranç ustasının her hamlesine ustalıkla karşılık verdi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Dünya Satranç Federasyonu (FIDE) ve Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Rusya'nın nükleer enerji şirketi Rosatom'un desteğiyle düzenlenen Mersin Satranç Festivali, dünya satranç ustasını ağırladı. Satrancın yaşayan efsaneleri arasında gösterilen ve 7 kez dünya şampiyonluğu kazanan Büyük Usta (Grand Master) Anatoly Karpov, festivale katılarak deneyimlerini paylaştı.
USTACA HAMLELER
Özel Tarsus SEV İlkokulu öğrencisi Şeref Karagöz de yurt genelinden çok sayıda satranç oyuncusunun yer aldığı festivalde, satranç ustası Karpov ile karşılaşanlar arasında yer aldı. Festivalde 12 yaş altı sporcular ile de satranç maçı yapan Karpov ile maç yapma fırsatı yakalayan Tarsus SEV’in 3. sınıf öğrencisi 9 yaşındaki Karagöz, büyük ustanın her hamlesini dikkatle izlerken, satranç ustasının her hamlesine ustalıkla karşılık vermeyi başardı.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar