Tarsus Ticaret Borsası, Akredite Borsa Başarısını 3. Kez Devam Ettirdi

Tarsus Ticaret Borsası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Akreditasyon sürecinde gerçekleşen denetimi başarıyla tamamladı.
TOBB tarafından, Oda-Borsa faaliyetlerinin iş dünyası nezdindeki saygınlığını arttırması, Odalar ve Borsalarda sunulan hizmet kalitesinin iyileştirilmesini amaçlayan TOBB Akreditasyon sistemi kapsamında Tarsus Ticaret Borsası, akreditasyon denetiminde 3. kez ‘A’ kalite oldu.
TOBB Akreditasyon Kurumu adına Türk Loydu Denetçisi Serkan Şahin tarafından gerçekleştirilen denetim,  Borsa Başkanı Murat Kaya, Başkan Yardımcısı Ali Seçer, Meclis Başkan Yardımcısı Fatma Temel, Genel Sekreter Hasan Şanlı, Akreditasyon Sorumlusu Elif Köksal, Yönetici Asistan Ezgi Fındık Güngör, Birim Sorumlusu Cumali Erdoğan ve Borsa personellerinin katılımıyla yapılan açılış toplantısı ile başladı.
Oda /Borsa hizmetlerinin kalitesinin iyileştirilmesi amacıyla geliştirilen ‘Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi’ kapsamında Tarsus Ticaret Borsası 6 yıl önce ilk Akredite Denetiminde ‘A Kalite’ belgesini alarak hizmet ve kalite yolculuğunu aynı seviyede devam ettirdi.
Her 3 yılda bir denetime tabi olan Tarsus Ticaret Borsası, 9-10 Aralık 2019 tarihlerinde 2 gün süren Akreditasyon Denetimini yine aynı hizmet kalitesi ile ‘A Kalite’ seviyesinde belgesini yenilemenin mutluluğunu yaşadı.
Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya, 2013 yılında ilk Akreditasyon denetiminde ‘A  Kalite’ belgesini, 2016 yılındaki denetimde yine aynı seviyede ‘A Kalite’ belgesini koruduklarını belirterek, 2019 yılı denetimleri sonucunda da bu unvanı 3. defa tescillediklerini söyledi.
Oda ve Borsaların hizmet kalitesini ve üye memnuniyetini artırması için önemli bir araç olan akreditasyon sistemi uygulamasının çalışmalara yol gösterici olduğunun altını çizen Başkan Kaya “Üyelerimize en iyi hizmeti sunmak ve Kurumsal hafıza oluşturmayı hedefleyen Akreditasyon sistemini en iyi şekilde uygulamak için Meclisimiz, Yönetim Kurulumuz ve personelimiz ile uyum ve entegre içinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Yapılan denetim sonucunda Borsamız başarısını devam ettirerek, ‘A Kalite’ akredite Borsa unvanını sürdürdü. Akredite Borsa olarak 5 yıldızlı sertifikasını almaya üçüncü defa hak kazandık. Bu akredite sertifikası, Avrupa’daki oda üyeler hangi hizmeti alıyorsa, bizim borsamızda da üyelerimizin aynı kalitede hizmet aldığının garantisidir” dedi.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Türk Oda Sisteminin Avrupa Oda sistemi ile entegrasyonunu sağlamak maksadıyla "Oda/Borsa Akreditasyon Modeli" geliştirilmiştir. "Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi" temelde Oda ve Borsalar tarafından yerine getirilmesi gereken asgari hizmetleri ortaya koymaktadır. İlk akreditasyon denetimleri TOBB ve Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (Eurochamber) işbirliğinde, İngiltere Odalar Birliğinden uzman denetçiler tarafından yapılmış olup, daha sonra Oda/Borsa Akreditasyon denetimleri Türk Loydu işbirliği ile gerçekleştirilmeye başlanmıştır.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar