BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇOCUKLARA KAMYON DOLUSU KARMersin’in yüksek kesimlerine yağan karlar, kent merkezindeki çocukların eğlencesi oluyor. Büyükşehir Belediyesi, Toroslar’ın yükseklerinde yaşayan vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak için temizlediği karları, kamyonlarla kent merkezine getiriyor, çocuklara eğlence oluyor.
Büyükşehir ekipleri, son olarak Akdeniz İlçesi’nin 3 Ocak Mahallesi’ndeki çocukları karla buluşturdu. Daha önce hayatında hiç kartopu oynamamış, kardan adam yapmamış çocuklar karşılarında kar görünce şaşkınlığını gizleyemedi. Kısa süreli şaşkınlığın ardından çocuklar, arkadaşlarıyla kartopu oynamaya daldı.
3 Ocak Mahallesi’ne götürülen karlar çocukların yanı sıra ailelerinin de eğlencesi oldu. Ekiplerin mahalleye yığdığı karın oluşturduğu tepenin üzerine çıkan çocuklar, doyasıya eğlenirken, aileler de çocukların eğlencesine ortak oldu.
Muhtar Gündoğdu: “Başkanımıza, kar gönderip çocuklarımızı sevindirdiği için teşekkür ediyorum”
Mahallesine getirilen kar için Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e ve ekiplerine teşekkür eden 3 Ocak Mahalle Muhtarı Mehmet Gündoğdu, “Sayın Vahap Seçer Başkanımıza, kar gönderip çocuklarımızı sevindirdiği için çok teşekkür ediyorum. Bunun devamını istiyoruz. Mahallemizde hiç kar görmemiş kişiler var. Çok sevindiler” dedi.
Büyükşehir ekipleri, kırsalda yürüttüğü çalışmalar sürdükçe merkezdeki çocuklara kamyonlarla eğlence götürmeye devam edecek.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar