Doğrucu Davut köşe yazıları.

CHP’DE DELEGE SEÇİMLERİ
CHP Tarsus ilçe teşkilatında  bugünlerde yenilikler konuşuluyor.
Ali İlk başkanın 7 yıllık görev süresinde yaptıkları biliniyor.
Ancak geçen aylarda parti içinde yaşanan bazı gelişmeler dikkat çekti. mesela delege seçimleri yapıldı. O delege seçimlerinden çoğu üyenin haberi olmadı.
Haliyle o üyelerden çoğunun delege seçimlerine itirazı oldu. Hatta birçok kişi genel merkeze durumu bildirdi.
“Tarsus CHP’de delege seçimleri gizli yapıldı” diye şikayet edenler olmuş.
Eğer  delege seçimleri böyle gizli yapıldıysa doğru değil.
Bu konuda doğruya doğru olanı söylemek lazım.
Birde mevcut ilçe belediyesinin  ilçe başkanı Ali İlk ile arasının biraz limoni olduğu ileri sürülüyordu. Ancak Ali İlk başkanın ve ekibinin, son yerel seçimleri kazanmadaki gayretlerini inkar etmemek lazım. buna rağmen CHP Tarsus’ta 25 yıl sonra belediyeyi kazanmış, Mersin’de de 5 yıl aradan sonra tekrar belediye alınmış. Ama ilçe yönetimi bunlar düşünülmeden  görevden alındı. Başkan Ali İlk de görevden alınmalar gerçekleşmeden kendisi istifa etti.
Emekleri, gayretleri biliniyor.
Ancak görevden alma veya istifaya neden olmada genel merkezin payı büyük.
Neyse bunlar geride kaldı. Ama Ali İlk ve ekibine bir teşekkür edilmeli.
Biliyorsunuz, şu anda CHP Tarsus ilçe örgütünde yeni bir yönetim var. Başkanlığa atama ile genç  avu-katlardan ve CHP Belediye Meclis üyelerinden Av. Ozan Varal getirildi. Ozan kardeşimiz genç olmasına rağmen kendisini kısa sürede siyasette, hukukta, insanlıkta iyi yetiştirmiş bir kardeşimiz.
Her şeyi iyi biliyor, bilmediği konularda da partisinin bilge kişilerine danışıyordur.
Bilinen  Ozan Varal’ın deleg e seçimlerini tekrar yapması. Genel Merkezin  iptal ettiği Ali İk ve ekibinin yaptığı delegelerin yerine geçen hafta yenileri seçildi. Partinin üyelerinin oyları ile Tarsus’un tüm merkez mahalle e eskiden köy denilen kırsal mahallelerinde delege seçimleri tamamlandı. Bu süreçte  genelde olumlu  bilgiler geldi. Delege seçimleri iyi geçti. Bir iki yerde ufak tefek tartışmalar olmuş, o kadar.
Genel olarak delege seçimleri iyi geçmiştir.
Bundan sonra  belirlenecek bir tarihte CHP Tarsus ilçe yönetimi için seçim yapılacaktır.  Gerek Tarsus gerek mersin Büyükşehir belediye başkanlarının Ozan Varal’ı destekleyeceği  belirtiliyor.
Bunun yanında rakip çıkar mı çıkmaz mı  belli değil.
Ama CHP gibi sosyal demokrat bir partide bence Ozan Varal’ın karşısına başka aday veya adaylar çıkacaktır.
Yeter ki seçimler demokratik olsun ve hak eden kazansın.
CHP bugünkü yakaladığı çıkışı ve güveni kaybetmek istemiyorsa,  il ve ilçe seçimlerinin olaysız ve demokratik olarak geçmesini sağlamasıdır.
Doğruya doğru..

Yorum Gönderme

0 Yorumlar