“MASUM” AT TARSUS HAYVAN PARKI’NA GÖTÜRÜLDÜ


Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Müftü Deresi yakınlarında hasta ve bitkin bir şekilde
 kaderine terk edilen sahipsiz at ihbarı üzerine harekete geçti.   “Masum” adı verilen at, tedavisinin  yapılması için Tarsus Hayvan Parkı’na götürüldü.
Masum’un yıllarca at arabasında kullanıldığı, bu nedenle zayıf ve bitkin düştüğü tahmin ediliyor.
Mersin Büyükşehir Belediyesi, Müftü Deresi’nin yakınlarında hasta ve bitkin şekilde kaderine terk edilen ata sahip çıkarak, tedavi altına aldı. Büyükşehir ekipleri, vatandaşların “444 2 153” Çağrı Merkezi’ne bıraktığı kaderine terk edilen sahipsiz at ihbarı üzerine harekete geçti. Atın Müftü Deresi’ne düştüğü ihbarını alan Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi, İtfaiye Dairesi ve Fen İşleri Dairesi Başkanlıkları ekipleri, olay yerine gitti.
Ekipler, Müftü Deresi’nin Piri Reis Mahallesi sınırları içerinde yer alan olay mahalline kısa süre içinde ulaştı. Dereye düşmediği anlaşılan atın, açlıktan ölmek üzere olduğu, bu nedenle hasta ve bitkin düştüğü belirlendi. Ata, Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ekipleri ilk müdahaleyi gerçekleştirdi.
Büyükşehir ekipleri gelene kadar atın başında bekleyen vatandaşlar, aç ve susuz olan ata, ekmek, ot ve su verdi. Vatandaşlar tarafından “Masum” adı verilen at, Tarsus Hayvan Parkı’na götürülerek tedavi altına alındı.

İlk müdahalede hayvanın yaşlı olması nedeniyle kas ve kemik sisteminde yetersiz beslenmeden kaynaklanan güçsüzlük tespit edildi ve deformasyona bağlı olarak ayağa kalkamadığı görüldü. Kalça bölgesine ısıtıcı krem uygulandı. Ağrı kesici, vitamin, antibiyotik ve serum verilen Masum’un tedavisi, nakledildiği Tarsus Hayvan Parkı’nda devam edecek.       

Yorum Gönderme

0 Yorumlar