MİLLİ TAKIM’A SEÇİLEN EGE TAN YILDIZOĞLU POTADA ÇUKUROVA’NIN GURURU OLDU


Avrupa’nın kategorisindeki en prestijli organizasyonu olarak kabul edilen TBF Uluslararası U16 Yıldız Erkekler Turnuvası’nda, Tarsus Amerikan Koleji (TAC) 9. Sınıf öğrencisi Ege Tan Yıldızoğlu milli formayı giymenin gururunu yaşadı. Türk Milli Takımı’nda yer alan Yıldızoğlu, takımına kazandırdığı sayılar, asistleri ve ribaundları ile potada Çukurova’nın gururu oldu.
 Basketbol fırtınasının estiği TBF Uluslararası U16 Yıldız Erkekler Turnuvası’nın şampiyonu Türkiye olurken, ay-yıldızlı formayı giyen Tarsus Amerikan Koleji (TAC) öğrencisi Ege Tan Yıldızoğlu da Çukurova’nın gururu oldu.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF) her yıl gerçekleştirdiği, Avrupa’nın kategorisindeki en prestijli organizasyonu olarak kabul edilen turnuvada, Türkiye U16 ve Türkiye U15 takımları mücadele etti. Konya’da düzenlenen turnuvada, şampiyonluk kupasını kazanan takım, rakiplerine büyük üstünlük kuran ay-yıldızlılar oldu.
 POTANIN YÜKSELEN YILDIZI
Tam bir basketbol şöleninin yaşandığı uluslararası turnuvada milli formayı giyme gururunu yaşayanlardan biri de Tarsus Amerikan Koleji (TAC) 9. Sınıf öğrencisi 16 yaşındaki Ege Tan Yıldızoğlu oldu. Konya’da düzenlenen TBF Uluslararası U16 Yıldız Erkekler Turnuvası’nda şampiyon olan Türk Milli Takımı’nda yer alan Yıldızoğlu, hem ülkemizin, hem Çukurova’nın hem de okulunun gururu oldu. Yıldızoğlu, ay-yıldızlı formayla oynadığı maçlarda, takıma kazandırdığı sayılarla, asist ve ribaundlarıyla potada geleceğin yıldızı olacağını kanıtladı.
 FIRTINA GİBİ ESTİ
Slovenya maçında 17.30 dakika süre yer alan Ege Tan Yıldızoğlu; 2 sayı, 3 ribaund, 3 asist, 2 top çalmayla oynadı. 33 dakika süre görev aldığı Rusya maçında 19 sayı, 5 ribaund, 5 asist, 7 top çalmayla müthiş bir performans gösterdi. Avrupa basketbolunun zirvesinde yer alan ekol ülkelerden Litvanya ile yapılan maçta 33 dakika süre forma giyerken, 13 sayı, 7 ribaund, 7 asist ve 3 top çalmayla oynadı. Sırbistan maçında 24 dakika süre sahada kaldı ve 14 sayı, 7 ribaund, 5 asist ve 4 top çalmayla oynadı. Letonya maçında 19.44 dakikada 8 sayı, 9 ribaund, 7 asist,1 top çalma ile oynadı. Türkiye U15 Milli Takımı ile oynanan maçta ise 12.15 dakika süre görev alan Ege Tan Yıldızoğlu, 3 sayı, 5 ribaund, 2 asist, 1 top çalmayla oynadı.


Yorum Gönderme

0 Yorumlar