8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Baki Şimşek, kadınlarımızın eğitimlerine önem göstermek başta olmak üzere hayatın tüm alanlarında hak ettiği değeri vermek hepimize düşen önemli bir görev olduğunu söyledi.
Milletvekili Şimşek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, milli ve manevi değerler ile kültür ve geleneklerin en kıymetli taşıyıcılarının kadınlar olduğunun altını çizerek “Bu yüzden yıl içinde bir gün kutlanan, kadınlar için önemli bir yere sahip olan bu gün sadece bir güne sığdırılmamalıdır. Şanlı tarihimize baktığımızda Türk kadını tarihimizin her devresinde eşsiz fedakârlık göstermiş, cephelerde kahramanlıklarla destanlaşmış, hayatın her alanında önemli sorumluluklar almıştır. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’in ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’ sözünün muhatabı olan kadınlar, doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan güzide değerlerimizdir.
Ülkemizde birlik ruhunu mayalayan, milli manevi değerlerimizi yücelten ve ailemize güç katan bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum” ifadesini kullandı.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar