TADER başkanı Semih ÖZSU Çanakkale zaferini kutladı
TADER Genel Başkanı Semih Özsu, Çanakkale  Deniz Zaferinin  105.  yıldönümü nedeniyle  yazılı bir açıklama yaptı. 
Özsu yaptığı yazılı  açıklamada 105 yıl önce bugün Kahraman Atalarımızın ‘’ÇANAKKALE GEÇİLMEZ’’ sözünü tarihe altın harflerle yazdırdığı gün olduğunu belirterek şunları söyledi: 
''Tarihi boyunca, İstiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve vatanın bölünmez bütünlüğünü, bayrak sevgisini her şeyin üstünde tutan, esaret altında yaşamayı kabul etmeyerek bu uğurda geçmişte büyük bedeller ödeyen aziz milletimiz, vatan topraklarını canı pahasına korumasını her zaman bilmiştir, bugünde aynı ruhu taşımaktadır.
Bu Şanlı Zafer, bu eşsiz destan ırk, mezhep, din, dil, ayrımı olmaksızın, asırlardır bir arada kardeşçe yaşayan birbirine kenetlenmiş, tek vücut olmuş Atalarımız tarafından, yokluklar içerisinde onurlu bir bağımsızlık mücadelesinin sonucunda canlarıyla, kanlarıyla yazdıkları, dünya tarihinin en büyük Bağımsızlık Destanıdır.
Geçmişini unutmadan, Milli birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olan milletler, kendilerini her zaman daha güçlü, daha mutlu ve güvende hissederek yaşarlar.
Bu düşüncelerle,’’18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’’nin 105. yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, vatanını canından üstün tutan, tüm Kahraman Şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden Gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyoruz. RUHLARI ŞAD OLSUN…''

Yorum Gönderme

0 Yorumlar