BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ AŞHANESİ, TARSUS’TA DA AÇILIYOR


BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ AŞHANESİ, TARSUS’TA DA AÇILIYOR..

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sergilemeye devam ediyor. Başkan Seçer’in talimatıyla Mersin merkezde olduğu gibi Tarsus’ta da aşevi açılıyor. Hazırlıkları tamamlanan aşevinde pişirilecek leziz yemekler vatandaşlara ulaştırılacak.
 
Berdan İçmesuyu Arıtma Tesisi yanında bulunan Berdan Konukevi yerleşkesi içerisinde yer alan yemekhane, Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Büyükşehir Belediyesi Aşhanesi ekipleri tarafından kullanılarak, Tarsus’taki vatandaşlara hergün yemek pişirecek.
 
Büyükşehir Tarsus Aşhanesi için hazırlıklar tamamlandı. Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü Koordinatörü Ali Boltaç ile Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Şerife Hasoğlu Dokucu, aşhane içinde yapılan son düzenleme çalışmalarını incelediler.
 
Başkan Vahap Seçer’in talimatlarıyla Tarsus Aşevi’nin de bundan böyle hizmet vereceğini ifade eden Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü Koordinatörü Ali Boltaç, “Aşevimizde, tecrübeli aşçılarımızın hazırlayacakları yemekler, hijyen şekilde kaplara konulup, başta 65 yaş üstü vatandaşlarımız olmak üzere, ihtiyaç sahiplerine, ekiplerimiz tarafından ulaştırılacaktır. Koronavirüs (COVID-19) salgını dolayısıyla yaşanan bu zor süreçte Büyükşehir Belediyesi olarak yine yurttaşlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz” dedi.
 


Yorum Gönderme

0 Yorumlar