SOSYAL MEDYA ADLI KİTAP YAYINLANDI


SİYASETİN DİJİTAL MİMARİSİ: SOSYAL MEDYA ADLI KİTAP YAYINLANDI
Prof. Dr. Esat Arslan, Tarsuslu Dr. Onur Özbozkurt ve Fatma Yeşilkuş’un kaleme aldığı kitap Türk Yerel siyasetine yeni bir anlayış getiriyor.
 
Türkiye’nin en önemli siyaset bilimci ve stratejistlerinden Çağ Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Esat Arslan, Politik Risk ve strateji uzmanı, Tarsus Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Onur Başar Özbozkurt ve siyasal iletişim uzmanı Fatma Yeşilkuş’un, sosyal medyanın yerel siyaset ve bilhassa belediye meclis üyeleri üzerindeki etkisini niceliksel yöntemlerle ele alan ve Türkiye’de bu açıdan tek kitap olma niteliği taşıyan “Siyasetin Dijital Mimarisi: Sosyal Medya” adlı kitapları Akademisyen Yayınevi tarafından yayınlandı.
 
Prof. Dr. Esat Arslan, Dr. Onur Başar Özbozkurt ve Fatma Yeşilkuş, Türkiye’de, il ve ilçe belediyelerindeki en önemli yapı taşlarından birisi olma niteliği taşıyan; temelde vatandaşların yaşantılarına etki edecek, proje, yatırım ve problem alanlarına ilişkin çözümlerin üretildiği ve birçok kararın alındığı, ayrıca, belediyelerin karar alma organı olması sebebiyle ise yerel siyasetin önemli birer dinamiği olan belediye meclislerinde görev yapan Meclis üyelerinin son derece önemli ve kritik roller üstlendiğinden hareketle böyle bir çalışmayı yaptıklarını ifade ettiler.
 
Akademisyen yayınevi tarafından yayınlanan ve Türkiye’nin seçkin kitapçılarından temin edilebilecek olan “Siyasetin Dijital Mimarisi: Sosyal Medya” adlı kitapta, 3 yazar Belediye Meclis üyelerinin politikaya olan ilgi düzeylerinin politik katılım ile arasındaki ilişkide sosyal medya gibi önem arz eden bir unsurun aracılık rolünün incelenmesi bağlamında gerçekleştirildiğini ve siyasal iletişim uygulamalarında Türk siyasetine bilimsel açıdan ışık tutmasını hedeflediklerini kaydettiler.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar