Tarsus Kaymakamlığı, içişleri bakanlığının duyurusunu paylaştı


30 BÜYÜKŞEHİR VE ZONGULDAK'A GİRİŞ/
ÇIKIŞLARIN KISITLANMASI 15 GÜN UZATILDI
Tarsus Kaymakamlığı, içişleri bakanlığının duyurusunu paylaştı.
Duyuruda illerin adı yer aldı ve ‘30 Büyükşehir ve Zonguldak'a Giriş/Çıkışların Kısıtlanması
15 Gün Uzatıldı’’ denildi.
İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine gönderdiği Şehir Giriş, Çıkış Tedbirleri ek genelgesi ile büyük şehir statüsündeki  30 il ( Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van) ile Zonguldak’a kara, hava ve deniz yolu ile (toplu ulaşım aracı, özel araç vb) yapılacak tüm giriş/çıkışlar, bu gece saat 24.00’dan itibaren daha önce belirlenen usul ve esaslara göre 15 gün daha uzattı.
Bakanlığımızın valiliklere gönderdiği genelgede fiziksel temas, solunum vb. yollarla çok hızlı bulaşabilen ve enfekte olan insan sayısını tüm Dünyada hızlı şekilde yükselten Koronavirüs (Kovid-19) salgınının, halk sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek adına sosyal hareketliliği ve kişiler arası teması azaltarak sosyal izolasyonun mutlak şekilde sağlanmasının önemi vurgulandı.
Aksi hallerde virüsün yayılımı hızlanarak vaka sayısı ile tedavi gereksinimi artırarak; toplum sağlığı ve kamu düzeninin ciddi şekilde bozulmasına sebep olacağına dikkat çekildİ.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar