TARSUS’TA TOPLU TAŞIMA BİTKİSEL HAYATA GİRDİ


Dünyayı ve ülkemizi etkileyen korona virüs salgını Tarsus’ta toplu taşıma  sektörünü bitkisel hayata  soktu.
Salgının mart ayının ilk haftalarından itibaren tırmanışa  geçmesi  nedeniyle alınan tedbirler,sokağa çıkma yasağı  ve Sosyal mesafenin korunması maksadıyla kapasitelerinin  yarısı kadar  yolcu taşıma  zorunluluğu  getirilmesi  nedeniyle Tarsus toplu taşıma sektörü kontak kapatma noktasına geldi.
Vatandaşlardan  haber merkezimize gelen şikayetlerde uzun süre  duraklarda  beklemelerine rağmen  araçların  çok geç geldiğini  ve  bu konuyu  dile getirmemizi istediler.
Bunun üzerine Tarsus Ulaşım A.Ş Başkanı  Hasan Kaya’yı  arayarak konu ile  ilgili olarak  yaptığımız  görüşmede başkan Kaya, çok zor durumda olduklarını  çalışmamayı bile  düşündüklerini belirterek şunların söyledi: ‘’Çalışmayalım diyoruz ancak çalışmak zorunda olan vatandaşlar neyle işine gidecek. Yasa gereği toplu taşıma belediyenin sevk ve idaresindedir. Belediye, taşımada aksama yaşanmaması için şu kadar otobüs çalıştıracaksın diyor. 64 aracımızdan  54 tanesi garajda yatıyor. Çalışan  araçlarda giderlerini anca karşılıyor.  170  kişinin 140 tanesi boş geziyor. Toplumun  tüm kesimleri bir şekilde destekleniyor. Bizlerinde desteklenmesini bekliyoruz ‘’ dedi.
Başkan Kaya, çıkan torba yasada doğal  afet ve salgın hastalık  gibi durumlarda toplu taşıma araçları için belediye meclisi kararıyla gelir desteği ödemesi yapılabileceği kararı çıktı.
Mersin Büyükşehir  Belediye başkanımız Sayın  Vahap Seçer’in yapılacak ilk  meclis toplantısında  torba yasada belirtilen gelir desteği  ödemesini  gündeme alması ve hayata  geçirmesini dört gözle beklediklerini söyledi.Yorum Gönderme

0 Yorumlar