TARSUS’TAKİ TARIM İŞÇİLERİNE YARDIM ELİ


BÜYÜKŞEHİR’DEN, TARSUS’TAKİ TARIM İŞÇİLERİNE YARDIM ELİ
ÇADIRDA KALAN TARIM İŞÇİLERİNE BÜYÜKŞEHİR’DEN SAĞLIK TARAMASI VE GIDA KOLİSİ

Koronavirüs salgınıyla mücadele konusunda kapsamlı çalışma yürüten Mersin Büyükşehir Belediyesi, bir taraftan vatandaşların erzak ve kişisel temizlikleri için temizlik maddesi dağıtıyor, bir taraftan da genel sağlık taramalarını gerçekleştiriyor.

Türkiye’nin en önemli tarımsal üretim merkezlerinden biri olan Tarsus’ta, ova bölgede çadırlarda kalan mevsimlik tarım işçilerine gıda kolisi ulaştıran Büyükşehir ekipleri, çocuklara da süt dağıttı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan zorlu süreçte, gerçekleştirdiği çalışmalarla toplumun tüm kesimlerine ulaşmaya ve yardım elini uzatmaya devam ediyor.

Başkan Vahap Seçer’in öncülüğünde tüm birimleriyle koronavirüs salgınının olumsuz etkilerini en aza indirebilmek için çaba harcayan Mersin Büyükşehir Belediyesi, tarım sektörünün emekçileri olan ve çadırlarda kalan işçileri de yalnız bırakmadı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Tarsus’un ova bölgesinde bulunan Yenice ve Yüksek Mahalle sınırları içinde çadırlarda kalan mevsimlik tarım işçilerine gıda kolisi dağıtıldı. Tarım işçilerinin çocuklarına ise süt dağıtımı gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi’nin tarım, sağlık, sosyal hizmetler, aile ve çevre alanlarında çalışmalar yürüten 5 daire başkanlığının ortaklaşa gerçekleştirdiği çalışmalarda mevsimlik tarım işçilerine ateş ölçümü ve genel sağlık taraması da yapıldı. Tarım işçilerinin kişisel temizlikleri için sabun dağıtımının da yapıldığı çalışmalar kapsamında toplam 252 aileye erzak yardımı ve 1500 süt dağıtımı yapılırken, 1500 tarım işçisinin ise ateşi ölçüldü.

Taramada sağlık konusunda her hangi bir olumsuzlukla karşılaşılmadı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, mevsimlik tarım işçilerine koronavirüs salgınından korunma konusunda yapılması gerekenleri tek tek anlattıkları çalışmalarda, yine vatandaşlardan gelen soruları da yanıtladılar.

Sebze, meyve ve tahıl üretiminin en önemli unsuru olan tarım işçilerinin sağlığını yakından düşünen Mersin Büyükşehir Belediyesi, bölge genelinde bulunan diğer yerleşim yerlerinde de çadırlarda kalan mevsimlik tarım işçilerine yine aynı hizmetleri götürüyor.Yorum Gönderme

0 Yorumlar