(TADER) GENEL BAŞKANI SEMİH ÖZSU’NUN KUTLAMASI

(TADER) GENEL BAŞKANI SEMİH ÖZSU’NUN ‘’19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’’ KUTLAMASI
Ankara Tarsuslular Derneği (TADER) Genel Başkanı Semih Özsu ‘’19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’’ile ilgili bir mesaj yayınladı...

‘’Milli mücadelemizin 101.yılında,19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'mızı büyük bir onur ve coşkuyla kutluyoruz’’.                                                                                             

Özsu mesajında;’’19 Mayıs 1919 Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün millet egemenliğine dayanan tam bağımsız bir devlet kurmak için, silah arkadaşları ile birlikte, esareti kabul etmeyenbağımsızlığa inanmış bir milletle kenetlenerek, bu kararını gerçekleştirmek için yola çıktığı, Milli mücadeleyi başlattığı gündür. Atalarımız tarafından, özgürlük ve bağımsızlığımız için yakılan bu meşale101 yıldır yanmaktadır. Bizlerde birlik içinde olduğumuz sürece sonsuza dek yanmaya da devam edecektir.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin büyümesi ve güçlü bir devlet olabilmesini, ancak Türk gençliğinin azim ve kararlılığı ile başarılabileceğine inanan Gazi Mustafa KemalAtatürk, kurduğu Cumhuriyeti koruma ve yaşatma görevinideçok inandığı ve güvendiği Türk gençliğine emanet etmiştir. Cumhuriyetimizin kurucusu ATATÜRK’ ün söylediği ;’’ Benim bu naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’’ sözünü özümseyen, iyi anlayan Türk gençliği,her alanda daha güçlü ve büyük Türkiye için var gücüyle çalışmaktadır, çalışmaya da devam edecektir.
Bu duygularla, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, silah ɑrkɑdɑşlɑrını, tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.
Yüce Milletimizi ve sevgili gençlerimizi en içten duygularımızla selamlıyor,‘’19 Mayıs Atatürk’üAnma Gençlik ve Spor Bayramı’’mızı kutluyoruz'' dedi.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar