TARSUS BELEDİYESİ, EMEKÇİ KADIN GİRİŞİMİ ÜRETİM VE İŞLETME KOOPERATİFİ'NE ORTAK OLDU

Tarsus genelinde yaşayan girişimci ruha sahip kadınları sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan güçlendirmek aynı zamanda kadınların ortak sorunlarına çözüm bulmak amacıyla, Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın eşi Avukat Derya Özinç Bozdoğan'ın öncülüğünde kurulan, S.S. Tarsus Emekçi Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi (TEKKOOP) yeni katılımcılar ile birlikte her geçen gün daha da güçleniyor.
Göreve geldiği günden bu yana kadınlara yönelik proje ve hizmetler konusunda daha duyarlı olan ve bu konuda pozitif ayrımcılığın gerekliliğini savunan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, S.S.Tarsus Emekçi Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifine destek vermeye devam ediyor.
Tarsus’ta kurulan Emekçi Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifine ortak olunması, üretilecek projelere ve faaliyetlere yasal zeminde destek verilebilmesi için alınan meclis kararının ardından Belediye Başkan Yardımcısı Avukat Ünzile Kuru, Belediyenin Kooperatife ortaklık başvurusunu yaptı.
S.S.Tarsus Emekçi Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Avukat Derya Özinç Bozdoğan ve Belediye Temsilcisi Yasemin Kırğıl ile bir araya gelen Belediye Başkan Yardımcısı Avukat Ünzile Kuru; ev işlerinin yanı sıra topluma faydalı bireyler yetiştirme gayreti ile çocuklarını yaşama hazırlayan kadınlarımızın ekonomik olarak daha güçlü olmalarına vesile olmak amacıyla bu ortaklığı önemsiyoruz. Güçlü bir kooperatifle kadınlarımızın aile ekonomisine sunacağı katkı hafife alınmamalıdır. Belediye Başkanımız Dr. Haluk Bozdoğan’ın kadınlara yönelik projelere verdiği sonsuz desteğe teşekkürlerimizi sunuyoruz, dedi.
Ortaklık başvurusunu memnuniyetle kabul ettiklerini ifade eden S.S. Tarsus Emekçi Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Avukat Derya Özinç Bozdoğan ise Belediyemizin, kadınlarımızı sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan güçlendirmek ve ortak sorunlarına çözüm bulmak amacıyla Tarsus Emekçi Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifimize üye olmak için aldığı meclis kararıyla, Belediyenin atadığı ortak üye temsilcisi Başkan Yardımcısı sayın Avukat Ünzile Kuru Hanımla Tarsus Belediyesinin ortaklık başvurusunu alarak kaydını yaptık. Kentimize hayırlı olsun. Belediyemiz ile el ele vererek daha güçlü bir şekilde kadınlarımıza yardımcı olmak adına varımızı yoğumuzu ortaya koyacağız. Girişimci ruha sahip tüm kadınlarımızı kooperatifimize gelerek daha üretken bir toplumu oluşturmak için birlikte olmaya davet ediyoruz, dedi.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar