- TARSUS’TAKİ MEZARLIKLAR ÇİÇEKLENDİRİLİYOR


BÜYÜKŞEHİR’DEN MEZARLIKLARA BAKIM VE ÇİÇEKLENDİRME ÇALIŞMASI
Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü Mezarlık İşleri’ne bağlı ekipler, merkez mezarlıkların yanı sıra bağlı mahallelerde yer alan mezarlıklarda da bakım ve temizlik çalışması yürütüyor.
Çalışmalar kapsamında Tarsus Merkez ve Güney Kabristanında çiçeklendirme ile fidan dikim faaliyetleri de yerine getiriliyor.
Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, koronavirüs ile mücadelesine aralıksız devam ederken, bir taraftan da diğer hizmetlerini aksatmadan sürdürüyor. Bu kapsamda Tarsus merkezde bulunan iki büyük mezarlığın yanı sıra bağlı mahalle mezarlıklarında da bakım, temizlik ve ilaçlama çalışmaları gerçekleştiriliyor. Aynı şekilde ekipler Çamlıyayla’da da bakım çalışması yürütüyor.
Çalışmalar kapsamında Tarsus merkez ve Güney Kabristanında bakım faaliyetlerinin yanı sıra çiçeklendirme ile fidan dikimi de yapılıyor.
Salgınla mücadele dahilinde kamu kurum binalarının ve halkın ortak kullandığı yüzlerce noktanın dezenfekte edilmesi konusunda yoğun çaba sarf eden Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü Mezarlık İşleri’ne bağlı ekipler, mezarlık hizmetlerini de aksatmadan yerine getirmeyi sürdürüyor.

Yaşama gözlerini yummuş merhum ve merhumelerin ebedi istirahatgahları olan mezarlıklarda kabir çevrelerini tek tek nebati otlardan temizleyen Büyükşehir ekipleri, ağaç budama, ilaçlama ve çevre düzenlemesi faaliyetlerinde de bulunuyor.

Özellikle bağlı mahalleler de muhtarlarla koordineli şekilde çalışan Büyükşehir Belediyesi Mezarlık İşlerine bağlı onlarca personel, ekipler halinde bölge bölge çalışma yürütüyor.
Mezarlıklara mevsimlik çiçekler
Rutin şekilde bakım çalışmaları yapılan Tarsus Merkez ve Güney Kabristanında, Büyükşehir ekipleri tarafından rengarenk çiçek dikimleri yapıldı. Özellikle Güney Kabristanı’nın genişletilen yeni bölümünde fidan dikimi, çevre temizlik ve kapsamlı bakım çalışması da gerçekleştirildi.Yorum Gönderme

0 Yorumlar