CHP’Lİ ALİ MAHİR BAŞARIR: “BİR HUKUK DEVLETİNDE OLMAMASI GEREKEN NE VARSA BU ÜLKEDE OLUYOR"

CHP Mersin Milletvekili Av. Ali Mahir Başarır, Mersin İli Çamlıyayla ilçesi Darpınar Mahallesi'ndeki öğrenci velilerinin evlerine, gece yarısı jandarmalar tarafından baskın yapılmasını Meclis gündemine taşıdı.

Çamlıyayla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Darpınar Mahallesi’ndeki Şehit Oğuzhan Sezer Ortaokulu'nda öğrenim gören 50 ilkokul öğrencisini daha uzak olan Sarıkavak Mahallesi’ndeki okula gönderme kararı alması üzerine, 17 veli ilçe kaymakamından destek almak için  ziyarete gitmiş ve velilerden birinin cep telefonu ile kayıt yaptığı iddiasıyla jandarma gece yarısı ailelerin evlerine herhangi bir mahkeme kararı olmadan baskın düzenleyerek 12 kişiyi gözaltına almıştı.

CHP’li Başarır, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemi ile verdiği soru önergesinde, evlere baskın düzenleyen jandarmanın izni olup olmadığını ve yoksa kimlerden güç alarak bu baskını düzenlediklerini sordu?

Jandarmalara evlere baskın için emir verenler hakkında herhangi bir yasal işlem yapılıp yapılmadığını da soran CHP’li Başarır, herhangi bir yasal işlem yapılmadıysa gerekçelerinin ne olduğu sorusunun da yanıtlanmasını istedi.

Velilerin yaşanılan bu olaydan ötürü korku ve panik içerisinde olduğunu belirten CHP’li Başarır, olaydaki sorumlular hakkında başlatılmadıysa bir an önce soruşturma başlatılması gerektiğini belirtti.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar