KAHVECİLER VE EĞLENCE YERLERİ ODASI'NA MASKE VE DEZENFEKTAN DESTEĞİ


Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, normalleşme sürecinin adımlarının atıldığı ilk günde, esnafları ve vatandaşları Koronavirüs salgın hastalığından korumak amacıyla yürüttüğü çalışmaları, Tarsus Kahveciler ve Eğlence Yerleri Odası'na bağlı 620 işyerine verilmek üzere 17 bin maske ile 250 litre el dezenfektanı teslim ederek devam ettirdi.
Tarsus Kahveciler ve Eğlence Yerleri Odası Başkanı Halil Şekerci’yi ziyaret eden Başkan Bozdoğan, normalleşme sürecinde, her zaman olduğu gibi bundan sonrada halkımızın ve esnafımızın yanında olmaya devam edeceğiz, dedi.
Dünya’yı saran Koronavirüs salgını nedeniyle birçok ülke, vatandaşlarına sağlık hizmeti vermekte yetersiz kalırken, 12 Mart’tan bu yana virüse karşı savaş açıp geliştirdiği çözümler neticesinde vatandaşlara destek olan ve aynı zamanda pandemi sürecini başarılı bir şekilde yöneten Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, normalleşme sürecine girildiği şu günlerde rehavete kapılmak gibi bir lüksümüz yok, dedi.
Bu sıkıntılı süreçte alınması zorunlu olan tedbirler kapsamında, çeşitli alanlarda faaliyet gösteren ticari işletmelerin faaliyetleri geçici süreliğine durdurulması ile birlikte işletmecilerin yaşadıkları ekonomik kayıpların hat safhaya ulaştığını ifade eden Bozdoğan, alınan yeni bir kararla normalleşme sürecine girildiğini ve geçici olarak faaliyetlerine son verilen ticari işletmelerin 1 Haziran Pazartesi günü itibariyle yeniden açılmasına karar verildi. Bu kararla birlikte normalleşme sürecine girildiğini ancak salgın riski tamamen ortadan kalkmadı, dedi. Salgın riskine karşı daha önce alınan tedbirlere uyulmaya devam edilmesinin toplum sağlığı açısından, kaçınılmaz bir zorunluluk olduğunu bildiren Başkan Bozdoğan; biz belediye olarak bundan önceki süreçte Koranavirüse karşı nasıl mücadele verip halkımızın ve esnaflarımızın yanında olduysak, normalleşme sürecinde de aynı şekilde yanlarında olacağız şeklinde konuştu.
Odalarına bağlı 620 işyerine verilmek üzere 17 bin maske ile 250 litre el dezenfektanı teslim alan, Tarsus Kahveciler ve Eğlence Yerleri Odası Başkanı Halil Şekerci, Belediye Başkanımız Dr. Haluk Bozdoğan’ın Koronavirüsle mücadele konusunda yaptığı çalışmaları takdirle takip ediyoruz. Şimdi normalleşme süreci başladı, üyelerimiz iş yerlerini açacaklar. İnsanların bir araya geleceği işyerlerimizde maske ve dezenfektan ihtiyacımızı Belediye Başkanımız bizzat kendisi bize teslim etti. Bu duyarlı davranışı için üyelerim adına kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum, dedi.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar