TARSUS’TA BİYONİK KULAK TAKILDI-SURİYELİ MUHAMMED’E TARSUS’TA BİYONİK KULAK TAKILDI
Suriye’nin İdlib kentinde yaklaşık 4 yıl önce rejimin bombalı saldırısında annesinin karnında oksijensiz kalınca duyma yetisini kaybeden ve böylece işitme engelli olarak dünyaya gelen Muhammed Mudar El Şaba’ya (4) Tarsus’ta özel bir hastanede biyonik kulak takıldı. Suriyenin İdlib kentindeki iç savaşta babası Abdullah El Şabayı (42) henüz doğmadan kaybeden Muhammed Mudar El Şaba, rejimin bombalı saldırılarında ise annesi Sadiye el Şaba´nın (39) karnındayken oksijensiz kaldı.
Bu nedenle işitme engelli olarak dünyaya gelen Muhammed, annesi ve dayısı Muhammed Ciniyet ile birlikte Türkiye´ye sığınarak Hatayın Reyhanlı ilçesine yerleşti. Anne Sadiye el Şaba, oğlunun sağlığına kavuşması için Reyhanlıdaki İyilik ve Yardım Derneğinden yardım istedi. Dernek yöneticileri, Muhammed;in tedavisi için yardım kampanyası başlattı.
Toplanan paralarla minik Muhammed, Mersin'in Tarsus ilçesindeki Medicalpark adlı özel bir hastaneye götürüldü. Prof. Dr. Hayrettin Cengiz Alpay tarafından muayenesi yapılan minik Muhammed´in ameliyat olmasına karar verildi.Başarılı bir ameliyat gerçekleştiren Prof. Alpay artık Minik Muhammed’in artık duyacağını ve konuşabileceğini ifade etti.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar