TARSUS CHP: ‘’ SİVAS 93’TE YAŞANANLARI ASLA UNUTMADIK’’


Tarsus  CHP ilçe başkanı Ozan Varal ‘’ Sivas  93’te yaşananları asla unutmadık, çıkardığımız  dersler daima aklımızda.’’ Dedi.
Varal şunları kaydetti:
‘’‘Tam 27 yıl önce, ülkemizin aydınlık zihinlerini karanlıklarıyla yok edebileceklerini sanan dinci, yobaz katiller 35 canımızı bizden aldı. Onların ışığı yakılarak katledildikleri Madımak’tan ülkemizin geleceğini aydınlatmaya devam ediyor.
Bugün en temel insan haklarının savunucusu barolara karşı, halkın haber alma hürriyetinin odağı iletişim araçlarına karşı, çocuklarımızın aydın birer zihin olmasını sağlayacak eğitim kurumlarındaki ilerici müfredatlara karşı, bir anayasal hak olan gösteri ve yürüyüş hakkını kullanmaya ve bu yolla toplumda demokrasi kültürünü yaymak isteyen bu ülkenin tüm muhalif zihinlerine karşı başlatılan
baskı ve sindirme politikalarının karşısında 1993’te yakılan aydınlarımızın yolundan kopmadan ilerlemek dışında bir seçenek yoktur.
Bizler bu ülkede her fikrin özgürce dile getirilip tartışılabileceği günlere ulaşmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Gelecek güzel günlere hiç bıkmadan tekrar ettiğimiz hak hukuk adalet şiarıyla, düşünce özgürlüğünün geliştirici gücüyle, her kesimden insanın eşit muamele gördüğü bir düzen inancıyla bakmaya ve CHP iktidarını yerelden genele halk için halkla siyaset temelinde kurmaya

kararlıyız. Sivas 93’te yaşananları asla unutmadık, çıkardığımız dersler daima aklımızda.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar