TARSUS DOĞA PARKI’NIN SAKİNLERİMersin Büyükşehir Belediyesi, Tarsus Doğa Parkı’nın doğum sezonu, dünyaya gözlerini yeni açan geyik
ve ceylan yavruları ile sona erdi.
Tarsus Doğa Parkı'nda 3 ceylan, 2 alageyik, 1 kızıl geyik ve 1 beyaz geyik olmak üzere 7 yavru dünyaya geldi.
Mersin BŞB-Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığı'na bağlı Tarsus Doğa Parkı'nda hayata gözlerini açan yavrular,  ilgi odağı oldu.
Bugünlerde 3 ceylan, 2 alageyik, 1 kızıl geyik ve 1 beyaz geyik olmak üzere 7 yavruya ekipler özenle bakıyor. Yeniden  ziyaretçi ağırlamaya başlayan Doğa Parkı'nda yeni yavruları ve diğer türleri görmek isteyen vatandaşlar, sosyal mesafe kurallarına uymak ve maske takmak şartıyla kabul ediliyor. Vatandaşların girişlerde ateş ölçümleri yapılırken, Doğa Parkı içinde yapılan işaretlendirmeler ile sosyal mesafe kurallarına uymaları için yönlendiriliyor. Sınırlı sayıda ziyaretçi kabul edilen Doğa Parkı'nda, vatandaşlar dünyaya gelen geyik, ceylan, lemur, deve kuşu ve ayı yavrularını özellikle görmek istiyor. Uzun süredir evde olan çocuklar aileleri ile geldikleri Doğa Parkı'nın sakin ortamında, virüse karşı alınan önlemler sayesinde gönül rahatlığı ile zaman geçirebiliyor.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar