AZMİ'NİN YÜZME AZMİ


Geçtiğimiz yıl Tarsus’u Boğaziçi Kıtalararası Yüzme yarışında ilk kez temsil eden Tarsuslu Sporcu Azmi Erdoğan23 Ağustos’ta ikinci kez temsil edecek.
Boğazda yüzmenin 2. kez heyecanını yaşayacak olan Azmi Erdoğan ekstrem sporlara olan ilgisinden dolayı ve 2018 yılında katıldığı Ironman yarışmasından sonra yüzmeyle daha çok ilgilendiğini söyledi.Ayrıca Erdoğan “Suyun içinde olduğum zaman gerçekten bütünleştiğim ve keyif aldığım için katılıyorum.”dedi.
Ironman yarışmasına katılma sürecinin zorluğuna değinen Erdoğan “Daha önceki röportajda söylemiştim Ironman’e gireceğim.Çünkü Ironman’e katılma sürecim, yarışma dönemi ve hazırlık dönemim oldukça zordu ve babamla da alakalı bir bağlantı var. Ona verdiğim bir sözden dolayı bu yarışmaya katıldım ve iyi bir derece elde ettim. Hatta sonraki yarışmalara da onun için katıldım.İstanbul Boğazı’nı da 6 buçuk kilometreyi Avrupa’dan Asya’ya geçerek ilk kez bölgemizde kıtalararası yüzücü unvanını aldım.”diyerek bundan sonra da bu yarışmalara katılmak istediğini belirtti.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar