MERSİN POLİSİ KAÇIRILAN 4 YAŞINDAKİ SURİYE UYRUKLU ÇOCUĞU KURTARDI


Mersin Polisi fidye almak için kaçırılan Suriye uyruklu 4 yaşındaki çocuğu kurtararak  ailesine teslim etti. Olayı gerçekleştiren  2 şahıs yakalanarak adliyeye sevk edildi.
Yapılan açıklamaya göre Mersin Akdeniz ilçesi Çilek mahallesinde Suriye uyruylu 4 yaşındaki  H.A. isimli çocuk kimliği meçhul şahıslar bir araçla kaçırdı. Şüpheliler kaçırılan çocuğun  babası A.A’yı telefonla arayarak 250 bin TL  fidye istediler ve parayı gün içerisinde vermediği takdirde çocuğu öldürmekle tehdit ettiler.
Bunun üzerine harekete geçen Mersin Asayiş Şube Gasp Büro Amirliği ekipleri yaptıkları çalışma neticesinde şüphelilerin kullandığı aracı tesbit ederek takibe aldılar. Durdurulan araçtaki şüpheliler yaya olarak kaçmaya çalışırken yakalandılar. Kaçırılan  4 yaşındaki  suriye uyruklu  H.A. araç içerisinde bulunarak ailesine teslim edildi.
Araçta  yapılan aramada bir tanesi fişek yatağında atıma hazır halde olmak üzere çok sayıda fişek ile 1 adet pompalı tüfek ele geçirildi. Yakalanarak gözaltına alınan Suriye uyruklu şüpheliler L.S. ve M.G. yapılan sorgularının ardından adliyeye sevk edildiler.


Yorum Gönderme

0 Yorumlar