TARSUS BELEDİYESİ BASIN ÇALIŞTAYINA HAZIRLANIYOR


Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, önümüzdeki günlerde düzenleyecekleri Basın Çalıştayı öncesi Tarsus ve Mersin’de görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi.
Belediyesi tesislerinde  düzenlenen toplantıda basın sektörünün sorunları masaya yatırıldı. Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, gazetecilerin sorun ve taleplerini dinleyerek, not aldı.
Başkan Bozdoğan ‘’ Yerel basında çalışan bir gazeteci ile ulusal da çalışan bir gazeteci arasında hiçbir fark yoktur. Gazetecinin görevi,mesleki sorumluluğu ve işlevi tüm mecralarda aynıdır. Gelişen internet teknolojisi birlikte sosyal yaşamın her alanında yaşanan köklü değişimler olduğu gibi yerel basın da bu değişimden payını aldı. Değerli medya çalışanlarımızın yaşadıkları sorunlara sürdürebilir ve kalıcı çözüm üretmek için düzenleyeceğimiz çalıştayın hazırlıklarına başladık. 
Basın yayın kuruluşlarının sorunlarının belirlenmesine yönelik çalışmalarımız olacak. Sorunlara hep birlikte çözüm üreterek, medya çalışanlarımızın yaşadığı sıkıntıların iyileştirilmesi için  elimizden gelen çabayı göstereceğiz” dedi.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar