ÜCRETSİZ TERCİH DANIŞMANLIĞI

 

Tarsus Belediyesi, üniversiteye başlayacak olan öğrenciler için ücretsiz tercih danışmanlığı hizmetini başlattı. Uzmanlar, öğrencilerin hayallerindeki üniversiteye girebilmeleri için doğru tercih yapmalarını sağlayacak.

Tarsus Belediyesi, 'Senin tercihin, senin geleceğin' sloganıyla ücretsiz YKS tercih günleri hizmetini vermeye başladı. Tarsus Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda başarılı olarak tercih yapmaya hak kazanan gençlere Mehmet Bal Sergi Salonu'nda uzman rehber öğretmenlerle danışmanlık desteği sunuyor.

Milyonlarca öğrenci gibi sınavı kazanmanın sevincini yaşayan ve doğru tercih yaparak hayallerindeki üniversite seçimini belirlemek isteyen adaylar, puan bilgileri ve gelecek hedefleri hakkında uzmanlardan fikir alıyor. Uzmanlar, öğrencilerin aldıkları puana göre geniş bir liste hazırlıyor. Öğrencilere alternatif liste de hazırlayan rehber Öğretmenler adayların hedefleri ile örtüşen benzer mesleklerle ilgili tavsiyelerde de bulunuyorlar.

6 Ağustos’ta başlayıp, 14 Ağustos’a kadar sürecek olan tercih günleri, 09.00 ile 18.00 saatleri arasında danışmalık hizmeti sunacak.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar