BAŞKAN SEÇER, GENÇ KADIN SPORCULARLA BULUŞTU

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kadınlar Basketbol Bölgesel 2. Ligi’nde bu yıl Büyükşehir Belediyesi’ni temsil edecek olan Kadın Basketbol Takımı’nı ağırladı. Genç sporcular Başkan Seçer’i müsabakalarına davet edip, forma hediye etti.

Başkan Seçer, genç sporcuları desteklediklerini belirterek, “Kır Çiçekleri Projesi”ni hayata geçirdiklerini ve kırsalda spora yetenekli kız çocukları için fırsat eşitliği sağladıklarını vurguladı. Seçer, “Bu sporcularımız kırsal mahallelerden, yani eski statüsüyle köylerden bizlere katılacak. Bunun anlamı şu, modern toplumlar, demokrasiler, insan haklarını, hukuk devletini önceleyen toplumlar, vatandaşlarına her alanda fırsat eşitliği yaratır” dedi.

Spor alanında yeni bir vizyon ortaya koyduklarını belirten Seçer, “Biz yeni dönemde kendi anlayışımıza göre sıfırdan, günahlarımızla, sevaplarımızla, kendimize göre bir yapı oluşturalım dedik ve buna başladık” diye konuştu. Amatör spor kulüplerine bu yıl Ekim ayında nakdi yardım yapacaklarını da duyuran Başkan Seçer, “Önümüzdeki ay bütün amatör spor kulüplerimize nakdi yardım yapacağız. Geçen yıl malzeme yardımı yapmıştık. Bu yıl da nakdi yardım yapmayı düşünüyoruz” ifadelerine yer verdi.


Yorum Gönderme

0 Yorumlar