ESKİ AFRA’NIN YERİ PANDEMİ HASTANESİ YAPILAMAZ MI?


Tarsus’ta yıllar önce faaliyet gösteren eski (AFRA) Alışveriş Merkezi binası  Pandemi Hastanesi yapılabilir. Burası  çok büyük bir tesis, devlet orayı derhal pandemi hastanesi yapabilir .
Bu hususta bazı vatandaşlarımız öneri sundu. Emirhan Özay adlı hemşehrimiz önerisinde” Ülke olarak çok kritik ve kötü günlerden geçmekteyiz. Sağlığımız gün geçtikçe daha çok tehlike altına alınıyor. Bu günler elbet geçecektir. Fakat zor günleri atlatmamız için bir çok sağlık kuruluşuna ihtiyacımız var ve bunlardan yatak yetersizliği olan hastaneler de nasibini alıyor.” dedi.
Özel, çözüm önerisi olarak Afra’nın yerini önerdi. Özay şunları söyledi:
“ Çözüm olarak kent genelinde büyük geniş işletme veya konaklama yerlerini hastaneye döndüre bilmelerini talep edebiliriz. Bunlardan birini örnek olarak  verebilirim. Tarsus’ta yıllar önce faaliyet gösteren eski (AFRA) Alışveriş Merkezi Pandemi Hastanesi yapılabilir. Burası  çok büyük bir tesis, devlet orayı derhal pandemi hastanesi yapabilir .
Sesimizi duyurmamız lazım değerli Tarsuslular . Konu çok ciddi bir konu, bu hastalığa hepimiz kapıla biliriz . İleriye  dönük bir proje olabilir . Hiç bir şey için geç değil ...
 Üstelik AFRA avm , kapalı olarak 29 Bin metrekare kapalı alana sahip, yine 15 bin metrekare açık alana sahip bir tesistir ve atıl olarak durmaktadır. Buranın satılığa çıkarıldığını duyduk. burayı devlet satın alarak, yada kamulaştırarak, pandemi hastanesine çevirebilir. Acil durumlarda kullanmak ve artan hastalığa karşı ileride hastanelerde yer bulamayacak olma durumu için tedbiren bu önerimizin dikkate alınmasını diliyoruz”

SAĞLIK BAKANLIĞI BU ÖNERİYİ DİKKATE ALMALI
Bu çağrıya bazı sağlıkçılar ve vatandaşlar da destek verdi. bir sağlıkçı yazdığı yorumda “Bu öneriye kesinlikle katılıyorum . Bir sağlıkçı olarak durumumuz içler acısı . Geniş bir alanda çalışmak en büyük hayalimiz . Lütfen Sağlık bakanımız bu güzel ve sağlıklı bir öneriyi dikkate alsın , böyle tesislere çok ihtiyacımız var” dedi.


Yorum Gönderme

0 Yorumlar