"ŞEHİTLERİMİZ NAMUSUMUZ, GAZİLER ONURUMUZDUR"


Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e Mareşal Rütbesi ve Gazilik Unvanının verildiği 19 Eylül günü "Gaziler Günü" kabul ve ilan edilmiştir. Bu nedenle Gaeziler Tarsus’ta da unutulmadı. Pandemi dolayısıyla  bu yıl Gaziler Günü Tarsus’ta da  sade bir törenle kutlandı.

Gaziler günü nedeniyle Tarsus’ta  Anıta çelenk konularak saygı duruşunda bulunuldu, ardından istiklal marşı okundu ve göndere Türk bayrağı çekildi.

Törene Tarsus Kaymakamı  Kadir Sertel Otcu, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Murat Tiryaki, Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan ve Emniyet Müdürü Ercan Elbir, CHP ilçe başkanı av. Ozan Varal,  Tarsuslu Muharip Gaziler ve dernek başkanı Rasim Yuvarlakoğlu, Kuvayi Milliye Mücahitler Derneği üyeleri ve bazı basın mensupları katıldı.

İKRAMDA BULUNULDU

Kaymakam ve beraberindeki protokol daha sonra  St. Paul Parkına geçerek burada bir süre sohbet ettiler. Katılımcılara ikramda bulunulup hatıra fotoğrafı çekildikten sonra kutlamalar sona erdi.

Dernek başkanı Rasim Yuvarlakoğlu “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e Mareşal Rütbesi ve Gazilik Unvanının verildiği 19 Eylül günü "Gaziler Günü" kabul ve ilan edilmiştir. Vatan için canını vermiş şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyoruz. Gaziler günümüz kutlu olsun” dedi.


 

Yorum Gönderme

0 Yorumlar