TARSUS DEVLET HASTANESİ ACİL GİRİŞ NOKTASI, BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİNCE DEZENFEKTE EDİLDİ

 Koronavirüs salgınının ortaya çıkmasıyla birlikte tüm ekiplerini seferber ederek hijyen, dezenfeksiyon ve ilaçlama çalışmalarına ağırlık veren Mersin Büyükşehir Belediyesi, faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor.

 Büyükşehir Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü ekipleri, Tarsus Devlet Hastanesi ana bina acil giriş bölümünde dezenfekte ve ilaçlama çalışması yürüttü. Büyükşehir ekipleri, bankalar caddesi ve PTT merkez binası önünde de temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, pandemi döneminde toplum sağlığını ön planda tutarak temizlik, dezenfeksiyon ve ilaçlama çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

 Koronavirüs salgını dolayısıyla hergün yüzlerce testin yapıldığı, pandemi sürecinde bölgenin en sık kullanılan sağlık merkezleri arasında yer alan Tarsus Devlet Hastanesi’nin acil girişi, pandemi testlerinin yapıldığı hastane bahçesindeki çadır alanı, bahçe bölümü ve hastaneye bağlanan tüm yollar Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü temizlik ekipleri tarafından akşam saatlerinde dezenfekte edildi.

 Çalışmalar kapsamında, koruma giysili onlarca personel, hasta acil girişi ve çevresinde temizlik, dezenfeksiyon ve ilaçlama faaliyeti gerçekleştirdi.

 3 arazöz ve 2 süpürge makinasınında kullanıldığı çalışmalar kapsamında Tarsus’ta yine gün içerisinde en çok yoğunluğun oluştuğu bankalar caddesi ile merkez PTT binasının önünde de Büyükşehir ekiplerince temizlik ve yıkama yapıldı.

 Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü Koordinatörü Ali Boltaç, pandemi süreci boyunca sürekli olarak dezenfekte ve temizlik çalışması yapıldığını ve program dahilinde sorumluluk alanlarındaki tüm noktalarda ve hassas bölgeler aynı şekilde işlem yürütüleceğini kaydetti.

 

Yorum Gönderme

0 Yorumlar