ALDIĞI BAKIMLA ÖLÜMDEN DÖNEN ÖKSÜZ, TARSUS DOĞA PARKI’NIN MASKOTU OLDU


Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus Doğa Parkı’nda bulunan klinikte, çeşitli nedenlerle zarar gören canlıların tedavileri yapılmaya devam ediyor. Yaban hayatın bir parçası olan leylek, şahin, kartal gibi kanatlı hayvanların yanı sıra değişik tür canlıların tedavilerinin yapıldığı Tarsus Doğa Parkı’ndaki klinik sayesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in “Öksüz” adını verdiği kuzu da yaşama tutundu.

 Sahibinin yaklaşık 2 ay önce ölmesini istemediği için Büyükşehir Belediyesi Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Daire Başkanlığı yetkililerine teslim ettiği Öksüz’ün tüm bakımı veterinerler ve ilgili personel tarafından yapıldı. Hayvanlarda da görülen enterit tipi rahatsızlığının yanı sıra aşırı zayıf ve tüyleri dökülmüş olan ve annesi bulunamayan Öksüz, yapılan bakımın ardından iki ayda kilo aldı ve büyüdü. Öksüz, tüm sevimliliği ile Doğa Parkı’nın maskotu oldu.

 Öksüz’ün Doğa Parkı ile yolunun kesişmesinin hikayesini anlatan Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanı Salim Serdar Gökçek, “İlk defa karşılaştığımız bu durum karşısında biz de kayıtsız kalamadık. Neticede burada bir can var. Başkanımız Vahap Seçer’in Öksüz ismini koyduğu bu kuzu teslim alındı ve Tarsus Doğa Parkı’na geldi. Veteriner Hekimlerimiz tarafından gerekli müdahaleler yapıldı. Bugün itibariyle kuzumuz gayet sağlıklı, tüyleri tamamen yenilendi” dedi.

 

 


Yorum Gönderme

0 Yorumlar