TOROSLAR BELEDİYESİ'NDEN, MUHTARLIKLARA AYLIK 500 TL AYNİ YARDIM

 


Toroslar Belediyesi Kasım ayı meclisinde,  ilçe sınırları içerisindeki 67 mahalle muhtarlığına ihtiyaçlarının karşılanması için her ay 500 TL ayni yardımda bulunulmasına ve Atlılar Mahallesi'nin isminin talep üzerine Sadiye olarak değiştirilmesine karar verildi.

Özveriyle çalışmalarını sürdüren mahalle muhtarlarına teşekkür eden Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, vatandaşlara daha iyi hizmet sunulabilmesi amacıyla muhtarlıklara verdikleri ayni yardımın hayırlı olmasını diledi.

Toroslar Belediye Meclisi'nin Kasım Ayı Toplantısı, Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz başkanlığında Yunus Emre Kültür Merkezi'nde yapıldı.

"İZMİR'İN YANINDAYIZ, ACISINI PAYLAŞIYORUZ" 

Başkan Yılmaz, toplantının açılış konuşmasında İzmir'de meydana gelen depremden dolayı derin bir üzüntü içerisinde olduklarını dile getirdi. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Başkan Yılmaz; "İzmir'de meydana gelen depremden dolayı canımız yandı. Böyle bir felaketin bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz. İzmir'e ve tüm Türkiye'ye geçmiş olsun" dedi.

Türkiye'nin deprem bölgesi olduğuna dikkat çeken Başkan Yılmaz; "Ülkemizin tarihine baktığımız zaman birçok depremler yaşanmış. Ülkemiz, deprem bölgesi ve deprem hayatımızın bir gerçeği.  Canımız yandığında  tekrar gündeme geliyor. Aslında hep gündemde tutulması gereken bir konu. Bununla ilgili çalışmalar da var. İmar planlarımızı yaparken bu konuyu dikkate alıyoruz" şeklinde konuştu. 

TOROSLAR'IN UYGULAMA İMAR PLANLARI GÖRÜŞÜLDÜ 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başlayan toplantıda, 7. Etap ve 8. Etap 1/1000 ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planı görüşülerek tüm komisyonlara oy birliğiyle havale edilirken, 3. Etap, 4. Etap, 5. Etap ve 6. Etap 1/1000 ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planı ile ilgili çalışmaların devam etmesinden dolayı tüm komisyonlara bir ay ek süre verilmesi konusu da oy birliğiyle kabul edildi.


Yorum Gönderme

0 Yorumlar