SEÇER MESKİ’DE MALİ DİSİPLİNİ SAĞLADIK


 Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, MESKİ Olağan Genel Kurulu’nda hayata geçirilen ve planlanan yatırımlarla ilgili açıklamalarda bulundu. 2020 yılı içinde 182 milyon liralık bir yatırım gerçekleştirdiklerini anlatan Başkan Seçer, “5 yıllık hedeflediğimiz toplam tutar 2.5 milyar lira civarındaydı. Şu anda yapımı biten, başlayan ve başlanacak olan toplam yatırım tutarı 1 milyar 217 milyon lira. Hedefimizin yüzde 50’sine yakını gerçekleşti. 5yıl sonunda 2.5 milyar liralık yatırım rakamına ulaşacağız” dedi.

Göreve geldiklerinden bu yana 13 ilçede 752 bin 814 metre içmesuyu hattı, 200 bin 435 metre kanalizasyon hattı ve 48 bin 793 metre yağmursuyu hattı döşediklerini ifade eden Seçer, “Toplam 1 milyon metrenin üzerinde altyapı hattı döşemiş oluyoruz. MESKİ, bugün itibariyle toplam 29 noktada faaliyetini sürdürüyor. Bu faaliyetlerin toplam maliyeti yaklaşık olarak 155 milyon 648 bin TL. Yılsonu itibariyle 43 noktada faaliyet sürdürüyor olacağız” diye konuştu.

Seçer, kendisini ziyaret eden Plan ve Bütçe Komisyonu üyelerinden MESKİ’nin 2021 yılı ücret tarifesinde düzenleme yapılmamasını rica ettiğini belirterek, “Mümkünse tarifelerle ilgili bir düzenleme yapmayalım, buna gerek yok. Ben illa ki şu olsun demiyorum. Kurumu, yatırımları da anlatıyorum, çekip çevirmeye çalışıyorum. Ben bu topladığım parayı cebime atamam. Vatandaşın cebinde kalmasını arzu ediyorum. En ucuz suyu verelim. Ama kaçak-kayıp konusunda cezaları çok arttırdık. Burada desteğinizi istiyoruz” dedi.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar