VARAL, İZMİR’DE YAŞANAN DEPREMLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI


 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, İzmir’de yaşanan depremle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Biliyoruz ki İzmir depremi ilk değil ve son da olmayacak” ifadelerini kullandı.

 
Başkan Ozan Varal, “Ödeme garantili ihaleler verdiğiniz müteahhitlerin “devletin malı deniz” kültürüyle tüm ülkede diktiği beton mezarlarda ölmeyi reddediyoruz. 2020 başındaki verilere göre Türkiye’deki müteahhit sayısı: 453 bin 497 iken mesela Almanya’da bu sayı: 3 bin 550’dir.
 
Bu 20 yıldır devleti yönetenlerin ülkemize reva gördüğü kanlı rant düzeninin bir göstergesi değil de nedir? Bu peşkeş kültürünü yıkacak olan ille de demokrasidir.
 
Bugün enkaz altından canlı çıkan her canımızı ülkece büyük bir coşkuyla, mutlulukla karşılıyoruz. Bugün bile bir umut enkaz altından çıkacak bir çıt sesi, bir mucize bekliyoruz.
 
Ancak devlet yetkililerinin görevi, ölümden dönmeyi kutlamak değil mutlu, güvenli bir yaşamı kurmaktır!
 
Asıl mucize, her bir insanımızın insanca yaşayabileceği bir ülke kurduğumuzda ortaya çıkacak. O güne ancak durmaksızın çalıştıkça, rantla değil hakça paylaştıkça varılacak” dedi.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar