ALİ BOLTAÇ: “TARSUS’UMUZUN KURTULUŞ GÜNÜNÜ KUTLAMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ”

 


Mersin Büyükşehir Belediye Meclis üyesi ve Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü Koordinatörü Ali Boltaç, Tarsus’un düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınladı.


Ali Boltaç, “Tam 99 yıl önce atalarımızın kahramanlığı ve verilen mücadele sonucu büyük bir destana imza atılarak kazanılan Tarsus’umuzun kurtuluş gününü kutlamanın gururunu yaşıyoruz” dedi.


“Tarsus’un düşman işgalinden kurtuluşu sırasında yaşananlar, bu milletin vatanı için verdiği tarifsiz azmin en güzel örneğini oluşturmaktadır” ifadelerini kullanan Mersin Büyükşehir Belediye Meclis üyesi ve Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü Koordinatörü Ali Boltaç, mesajında şunlara değindi:


“99 yıl önce yokluk ve imkânsızlıklar içinde kazanılan bu zafer, bugün bizlere kültürüne sahip çıkan, onu koruyan ve yaşatan bir toplumun, daima birlik ve beraberlik içinde sonsuza kadar var olacağını göstermiştir. Bu vesileyle, 27 Aralık Tarsus’un Kurtuluş Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan, ülkemizin bağımsızlığı ve bütünlüğü uğrunda canlarını hiçe sayan başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi minnet ve şükranla, gazilerimizi saygıyla anıyorum.”


Yorum Gönderme

0 Yorumlar