TARSUS KAYMAKAMININ TARSUS’UN 99. KURTULUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJI


Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel OTCU , 27 Aralık Kurtuluş Gününde bu toprakları bize vatan kılan, ülkemizin bağımsızlığı ve bütünlüğü uğrunda canlarını hiçe sayan başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla, gazilerimizi saygıyla anıyor, tüm Tarsuslu hemşehrilerimin 99’uncu Kurtuluş Yıl Dönümünü kutluyorum.’’ Dedi.,

 

Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel OTCU, Birinci Dünya Savaşı sonrasında Anadolu’nun güneyinde işgal edilen şehirler arasında Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır’ sözünün vücut bulduğu Tarsus bu işgale karşı teşkilatlanarak büyük bir direniş ve destana imza atmıştır.

Tarsus halkının işgal kuvvetlerine eşsiz direnişi neticesi ve vatanın diğer bölgelerindeki zaferler sonucunda Fransızlar 27 Aralık 1921’de Tarsus’tan çekilmek zorunda kalmıştır.

Tarsus’un düşman işgalinden kurtuluşu sırasında yaşananlar, bu milletin vatanı için verdiği mücadelenin en güzel örneğini oluşturmaktadır.

99 yıl önce yokluk ve imkânsızlıklar içinde kazanılan bu mücadele bugün bizlere kültürüne sahip çıkan, onu koruyan ve yaşatan bir toplumun, daima birlik ve beraberlik içinde sonsuza kadar yaşayacağını göstermiştir.

Bu vesileyle, 27 Aralık Kurtuluş Gününde bu toprakları bize vatan kılan, ülkemizin bağımsızlığı ve bütünlüğü uğrunda canlarını hiçe sayan başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla, gazilerimizi saygıyla anıyor, tüm Tarsuslu hemşehrilerimin 99’uncu Kurtuluş Yıl Dönümünü kutluyorum. 

Yorum Gönderme

0 Yorumlar