“MERSİN’İN GERÇEK GÜNDEMİ YILBAŞI İKRAM PAKETİ DEĞİL


 Başkan Seçer, yeni yılın ilk gününde Kanal 33’teyayınlanan “Ahmet Özdemir ile Gündem” programına konuk oldu veMersin’dehayata geçirilecek projeleri anlattı. Metro projesiyle ilgili eleştirilere yanıt veren Seçer, “Bakın, gönül isterdi ki hemzemin yapalım. Topografyaya da kentin imarı, yapılaşma buna müsait olsaydı, Altyapı Genel Müdürlüğü de buna onay verseydi, elbette yer üstünde getirirdik. Bu belediyenin tercihi olmamış, daha önceki belediyenin de, benim de tercihim değil. Ulaştırma Bakanlığı'nın bünyesinde bu çalışmalar yürütülüyor” diye konuştu. Seçer, projenin maliyetine ilişkin olarak da,“6 ayda bir ödemek koşuluyla 11 yıla yayacağız. Dolayısıyla biz bunların tabii ki hesaplamalarını yaptık. Senaryoları değerlendirdik” dedi.

Mersin’e yatırım yapılması konusunda Çukurova Bölgesel Havalimanı’nı çok önemsediğini ifade eden Seçer, “Çok da uzadı, çok da gecikti. Umut ediyorum, son ihalesi yapıldı, yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı, kısa sürede hizmete açılır. Çok önemli katkı yapacak. Dünyanın her tarafından yatırımcı ya da hangi amaçla olursa olsun Mersin'e seyahat edecek dünya vatandaşlarının gelmesi Mersin’in değerine değer katacak” dedi.

Seçer, Büyükşehir’in yeni yıl ikram paketlerine karşı yapılan eleştirilerin Mersin’in asıl gündemi olmadığını belirterek, Bu suni bir gündem. Bunu ben gündem olarak kabul etmiyorum. Pandemi sürecinde fakir fukara, dükkanı kapalı esnaf, çiftçi, üretici, Anamur'un sorunu, Çamlıyayla'nın, Tarsus'un, Şevket Sümer’in, Çay, Çilek’in, Fahrettin Paşa'nın ya da Ulaş Mahallesi'nin sorunları. Bunları konuşmamız lazım. Dolayısıyla gündemimize dönelim, küçük işlerle zamanınızı yitirmeyelim”diye konuştu.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 2021 yılının ilk gününde Kanal 33 canlı yayınında “Ahmet Özdemir ile Gündem” programının konuğu oldu. 2020 yılını geride bırakırken Mersin’e hizmet noktasında vatandaşlarla gönül bağı kurarak yaptıkları çalışmaları anlatan Seçer, Mersin’in vizyon projesi Metro’dan yol yapım çalışmalarına, tarımdan altyapıya, spordan eğitime kadar birçok konuyu değerlendirdi. Seçer, 2021’in sevgi ve iyileşme yılı ile birlikte Mersin’de atılım yılı olacağının vurgusunu yaptı.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar