SOKAK HAYVANLARINI SEVİYORUZ.. AMA!

 

Can dostlarımız ...

Evet can dostlarımız dediğimiz kedileri ve köpekleri çoğumuz sever. Hayvanlara sahip çıkarız, onları besleriz.

Bu madalyonun bir yüzündeki görüntü.Birde madalyonun arka yüzü var tabi. Ben,sen, o nasıl ki, kedi ve köpeklere sahip çıkıp besliyorsak, birde bu kedi ve köpeklerden rahatsız olan, muzdarip olan kesim var.

Bu can dostlarımız bugünlerde pandemiden dolayı yiyecek bulamıyor. Lokantalar kapalı, yada sadece paket servisi yaptığından eskisi gibi, can dostlara yiyecek veremiyorlar. Aç kalan hayvanlarda kentin dört bir yanını dolaşıyor, çöplüklerden beslenmeye çalışıyor.

Her ne kadar “Can dostlar için evinizin önüne bir kap su, bir kap yemek, yiyecek koyun” uyarılarına rağmen bunlar yetersiz kalıyor.

Özellikle bugünlerde bu tip saldırı olaylarını çok görüyor, duyuyor, şahit oluyoruz.

Tarsus kent merkezinde kaymakamlık binasının tam karşısında günün istediğiniz saatinde 5 taneden az olmamak üzere köpek görebilirsiniz. bunların sayısı zaman zaman 8, hatta 10’u buluyor. Orada güneşlenen, yatan köpekler, çok zaman havlayarak kentin içindeki araç seslerini bastırıyor. kaymakamlık yan sokağında yine öyle. Cengiz Topel Caddesi, eski maliye önü , Şar işhanı, eski Adliye,yeni müze önünde yine öyle.

Bu can dostları bu kış soğuklarında barınaklara alsak olmaz mı? Belki orada da kapasite doludur. Ama en azından bunları bu kış aylarında kapüsite artırıp barınaklara alıp besleyelim.

Böylece onlarda rahat eder,kent merkezinde bu hayvanlardan rahatsız olanlarda rahat eder.

Doğruya doğru..

 

Yorum Gönderme

0 Yorumlar