ÇUKUROVA’DA HEYECAN YENİDEN YÜKSELDİ

 

Çukurova Bölgesel Havalimanı üstyapı inşaatını üstlenen Kozuva Şirketler Grubu ve Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva 2022 yılı üçüncü çeyreğinde çalışmaları tamamlamayı hedeflediklerini söyledi

Çukurova Bölgesel Havalimanı üst yapı ihalesini kazanan Kozuva Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva’nın yaptığı açıklamalar heyecan yarattı.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan’ı ziyaret eden Kozuva, yatırımın son durumu ve planlamalar hakkında bilgi paylaştı. 2022 yılı üçüncü çeyreğine çalışmaları yetiştirmek adına 7/24 esaslı bir çalışma takvimi oluşturduklarını bildiren Kozuva, bölgede e-ticareti yaygınlaştırmak adına kargo taşımacılığına öncelik vermek istediklerini söyledi. Havalimanına tren yolu bağlantısı sağlanacağını da kaydeden Kozuva, aynı zamanda Mersin limanı ile entegre hizmet verilip bölgenin lojistik imkanlarını daha da güçlendireceklerini vurguladı. 
MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan ise görüşmede Kozuva’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bu yatırımın tamamlanmasının kent, bölge ve ülke ekonomisine sağlayacağı katkıları anlattı. “Güçlü, deneyimli bir firma ve üst yapı inşaatının süratle devam edip tamamlanacağına inancımız tam” diyen Kızıltan, “Ancak yapılacak hem karayolu hem de demiryolu bağlantısının havalimanı yatırımıyla eş zamanlı başlayıp tamamlanması önemli. Hatta bağlantı yolunun havalimanı inşaatından önce tamamlanması gerekir. Bu konu çok önemlidir, gerekli ödeneklerin hazır olması gerekmektedir.” diye konuştu.

Çukurova Havalimanı ne zaman hizmete açılır?

Kuzova; ‘Bu soru bize ısrarla sorulan bir soru, çok merak ediyorsunuz biliyorum. Biz normal şartlarda havalimanının yapımı için 30 aylık bir süre öngörüyoruz. Ancak biz, Sayın Cumhurbaşkanımızın ülkemiz adına yapılan stratejik projelerin vakit geçirilmeksizin bitirilmesi talebini de göz önünde bulundurarak havalimanımızı önümüzdeki yılın üçüncü çeyreğine yetiştirmeye çalışacağız. Bu çerçevede 7/24 esasına dayalı bir çalışma planı organize ettik. Sizin vesilenizle ben bir kez daha Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu ile Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Lütfi Elvan’a da çok teşekkür ediyorum.  Vatandaşlarımıza bir an önce hizmet verilmesi adına var gücümüzle çalışıyoruz’ dedi.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar